Досягнення неможливі без людей: Маріупольський університет відсвяткував 30-річчя

7 грудня у Донецькому академічному обласному драматичному театрі  Маріуполя пройшли урочисті збори з нагоди 30-річчя Маріупольського державного університету.

Маріупольський державний університет – ровесник незалежної Української держави, створений завдяки демократичним перетворенням у країні. Заснований 1991 року у півмільйонному промисловому місті, МДУ пройшов шлях динамічного розвитку від гуманітарного коледжу при ДонДУ до університету IV рівня акредитації, єдиного класичного вишу в Донецькій області.

На сьогоднішній день Маріупольський держуніверситет є авторитетним закладом вищої освіти, осередком якісної підготовки кадрів української інтелігенції на Сході країни, який відіграє важливу роль у розвитку ефективного співробітництва України із зарубіжними державами у галузі освіти, науки та культури.

«30 років! За цією цифрою стоять вагомі досягнення, про які ми гордо розповідаємо на весь світ, і важка праця, адже досягнення неможливі без людей, які не шкодували часу, сил і досвіду, щоб амбітні мрії стали реальністю. Дякую кожному за внесок, який ви робите у розвиток Маріупольського університету. Без вас не було б чим пишатися зараз та не буде усього того, що намічено на майбутнє, –   звернувся до присутніх ректор університету Микола Трофименко.

За роки діяльності МДУ підготував понад 20 000 висококваліфікованих фахівців. Завдяки отриманим знанням і практичним навичкам випускники МДУ мають високий рівень конкурентоспроможності, що підтверджується їх успішним працевлаштуванням, у тому числі у країнах Європи та США. Близько 1000 випускників університету працюють і продовжують навчання за кордоном – у більш ніж 30 країнах світу.

На святковому зібранні колектив Маріупольського університету привітали численні почесні гості, серед яких народні депутати України Дмитро Лубінець і Сергій Тарута, заступник голови Донецької облдержадміністрації  Юлія Костюніна,  голова Донецької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Тетяна Заморська, секретар Маріупольської міської ради Ксенія Сухова, заступник міського голови Маріуполя Олександр Кочурін, голова Маріупольської районної держадміністрації Наталя Букрєєва, голова Маріупольської районної ради Степан Махсма, голова Федерації грецьких товариств України Олександра Проценко-Пічаджи. Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет записав відеозвернення до колективу університету. 

Розділити свято з родиною МДУ прибули і почесні професори університету: головний менеджер з міжнародного партнерства і соціальних проєктів Національної опери України, радник генерального директора-художнього керівника національної опери України Нікола Франко Баллоні та директор з міжнародних зв’язків й відносин з інвесторами групи «СКМ» Джок Мендоза-Вілсон.

На урочистих зборах відбулося вручення відзнак, Почесних грамот і подяк різного рівня. За сумлінну та результативну працю понад 30 працівників університету отримали нагороди Комітету Верховної Ради України, Національної академії педагогічних наук України, Донецької обласної державної адміністрації, Маріупольської міської ради.

Почесним Знаком Профспілки працівників освіти і науки України «За соціальне партнерство» нагороджено ректора МДУ Миколу Трофименка.   

Святкову атмосферу в залі створювали творчі колективи МДУ: солісти вокальної студії «Сопрано», Народний ансамбль народного танцю «Промінь», ансамбль сучасного танцю Equilibrium. Родзинкою концертної програми став творчий номер у виконанні випускниці університету, переможниці чисельних музичних конкурсів і фестивалів Маргарити Соколової.

«The future starts with you! – Майбутнє починається з тебе» це гасло кожного, хто працює та навчається у виші.

VIVAT  Mariupol State University! Многая літа, рідна Alma mater! 


 

Оксана Сівак, 

голова ППО співробітників та студентів Маріупольського державного університету

 

Схожі публікації


Догори