Нарада в екстремальних умовах

Відбулося розширене засідання Президії Львівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України за участі членів президії і ЦК Профспілки та лідерів первинних, міських, районних, територіальних, об’єднаних територіальних організацій. У режимі ZOOM-конференції з актуальних питань порядку денного спілкувалися 67 профспілкових лідерів.

У порядку денному – питання затвердження і використання у 2022 році бюджету обласної галузевої Профспілки в умовах війни, яка переорієнтовує витрати громадської організації. З проєктом бюджету виступила завідувачка фінансовим відділом обласної організації профспілки Ганна Березовська. Мова йшла про фінансове забезпечення діяльності профспілкових організацій в умовах війни, про витрати на акції милосердя, допомогу членам профспілки та підтримку Збройних сил України. Наголошувалось на фінансуванні пансіонату «Пролісок», який став реабілітаційним центром та гаванню для переселенців зі східних областей держави.

За словами директора «Проліска» Юрія Шевціва, станом на середину березня, в оздоровниці перебуває 50 дорослих та 19 дітей з Харкова, Луганська, Запоріжжя, Рівного, Чернігівщини. У бюджеті обласної організації не упущена й стаття про оздоровлення дітей та спілчан, навчання профспілкового активу і відрядження, які гарантують очне спілкування спілчан із фахівцями обласної організації, тощо.

На порядку денному було обговорення ініціатив обласної організації профспілки освітян та її територіальних структур про відрахування кількаденних заробітків працівників освіти  на допомогу захисникам держави, дотримання законності цього механізму, який передбачає особисту згоду кожного працівника. Роботодавці підтримують ініціативу працівників, як це було у зверненні ректорату «Львівської політехніки» щодо акумулювання добродійних коштів на рахунках громадської організації для передачі військовим. Голова ревкомісії обласної організації профспілки Степан Бурбан запропонував сформувати Фонд допомоги при обласній організації. Переказано на потреби Збройних сил України 100 тисяч гривень.

Голова територіальної організації профспілки Яворівщини Ярослава Кобиця запропонувала вирівняти всім структурним підрозділам відрахування до 20% профвнесків обласній галузевій профспілці. Як зазначила голова Львівського обкому Марія Яцейко, є 5 низових організацій, які ще не дорівнялися до цих відсотків відрахувань.

Заступник голови Львівської обласної організації Мар’ян Калин відповів на запитання профлідерів Ірини Бродик, Романа Колодія, Ярослави Кобиці, Марії Заміщак, Віри Краєвської, Ганни Вакар, Людмили Дутко щодо особливостей оплати праці в умовах дистанційного навчання, яке проводиться педпрацівниками, у тому числі тими, котрі виїхали за кордон. Йшлося і про умови збереження робочих місць для технічних працівників – вони можуть взяти оплачувані і неоплачувані відпустки.

На час воєнного стану, хто призваний на військову службу чи в територіальну оборону, зберігається робоче місце і середня зарплатня. Вони підлягають увільненню від роботи на час виконання військових обов’язків. У ситуації, коли працівник відсутній з невідомих причин, в обліку робочого часу так і має зазначатися – до з’ясування причин чи появи працівника.  Учасники засідання запитували про особливості атестації педпрацівників, інші нюанси в   реаліях  воєнних дій, про проблеми, які виникають щоденно, – про це клопочеться профспілка, допомагає та консультує спілчан дистанційно.

Завідувачка відділу організаційної та інформаційної роботи Галина Долішня наголосила на дотриманні належної дисципліни у веденні документації в низових організаціях, оформлення відповідних протоколів про рішення профспілкових органів стосовно фінансових витрат тощо.

Загалом це незвичайне розширене засідання Президії Львівської обласної організації Профспілки стало відрадою людського спілкування в умовах війни, утвердженням того, що складова суспільного життя і держави – професійна спілка живе, працює і діє в екстремальних умовах проведення бойових дій.

 Ольга Лобарчук, Львів

Схожі публікації


Догори