У Львові обговорюють розширення структури і діяльність в нових умовах

У режимі онлайн відбулася перша в цьому році Рада Львівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, яку не одну очолює каденцію Марія Яцейко. Досвід її команди дозволив в системі Центрального комітету галузевої організації, як зазначив її заступник Мар’ян Калин, бути одними з перших в реорганізації і перейменуванні низових ланок у зв’язку з проведенням адмінреформи і утворенням окремих територіальних громад.

Варто зазначити, що Статут Всеукраїнської галузевої організації у новій редакції, як необхідний документ для оформлення відповідної  документації, був зареєстрований в лютому цього року.

Саме про структурні зміни у Профспілці в умовах формування ОТГ, хід роботи щодо перейменування профорганізацій в процесі адмінреформи йшлося в порядку денному Ради, у роботі якої взяли участь понад 60 учасників.

Аналітичну інформацію подала активові керівник відділу оргроботи та інформаційного забезпечення Галина Долішня. Попри подачу цифр і фактів, не минули нагоди переконати ділом: нові профлідери організацій територіальних громад – у центрі уваги керівництва не лише щодо роботи, а й як особистості. Отримала привітання з Днем уродин голова Щирецької територальної профорганізації Ірина Зуб.

В області створено 73 ОТГ, 7 районів. Тільки в колишньому Пустомитівському районі, для прикладу, створено 6 профорганізацій територіальних громад, в області перейменовано 19 об’єднаних і територіальних організацій освітянської профспілки. Для укріплення організаційної структури, сказала Галина Мирославівна, обговорюється питання про введення посади профспілкового координатора. Вона особливо наголосила на діловому двосторонньому зв'язку з новообраним активом, виконавській дисципліні і навчанні їх, наразі, в режимі онлайн.

Про практичні нюанси в ході створення, перейменування та реєстрації документів в органах юстиції говорила юрисконсульт Мар'яна Щедрик. Окрім адміністративно-територіальної реформи, триває перейменування закладів вищої освіти І-ІІ р.а., що викликає зміну назви і перереєстрацію профспілкової організації.

Активно обговорили учасники Ради питання порядку денного проблему  недостатності освітньої субвенції в окремих територіях і спільні з департаментом освіти ОДА дії Профспілки, спрямовані на подолання проблеми. Про це компетентно повідомив заступник голови обласної організації Профспілки Мар'ян Калин.

У цей процес, для досягнення результату, Профспілка на всіх рівнях залучає депутатський корпус, на найвищому і обласному – профільні міністерства. Практика минулих років засвідчує, що небезуспішно, тому не варто в новостворених ОТГ депутатському корпусу і керівництву поспішати ущемляти освітян у винагородах за престижність і сумлінну працю.

Повернути назад важче, ніж вистояти і діяти  спільно та наполегливо в проблемних ситуаціях, яких в освіті ніколи не бракувало.

Про створення інституції громадських інспекторів праці в первинних організаціях нагадав правовий інспектор праці Мирон Малярчин.

Важливе питання – робота над новою Угодою та колдоговорами. Актив обговорив звіт обласної організації Профспілки за попередній і проєкт бюджету на поточний роки, з якими виступила завідувачка фінансовим відідлом обласної організації Ганна Березовська. Відрадно було чути, що планується виділення поважної суми коштів на матеріальну допомогу та оздоровлення, будівництво пансіонату «Пролісок».

Про хід робіт на спорудженні нового корпусу доповідав директор пансіонату Юрій Шевців. Вирішено, за пропозицією голови ревкомісії обласної організації Степана Бурбана, заслухати на Президії питання виконання попередніх колективних рішень щодо внеску кожної низової організації на спорудження другого корпусу Трускавецького профспілкового освітянського пансіонату.

 В обговоренні питань порядку денного взяли активну участь голови низових організацій закладів вищої освіти, територіальних громад і районів  Юліан Бек, Ярослава Кобиця, Ганна Вакар, Ірина Бродик, Віра Краєвська, Михайло Тиркала, Оксана Надала, Галина Дробиняк, Іван Паралюх.

Рада прийняла до виконання ряд важливих Постанов.

Ольга Лобарчук, Львів 

Схожі публікації


Догори