Профспілка будує демократичні інституції

У Львівському профспілковому Будинку вчених відбулося засідання Президії обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України в режимі офлайн із дотриманням карантинних вимог.

Розглянуто вісім важливих питань, стрижневі з яких свідчать, наскільки потрібна людині праці та й самим соціальним партнерам – роботодавцям та владі – така інституція демократичного суспільства, як профспілка.

Адмінреформа – процес не одномоментний, нові владні структури – територіальні громади – мають бути наповнені функціональним підрозділами. Дійти до інституційних нюансів допомагає громадська професійна організація, яка пильнує інтереси людини праці, допомагає керівництву громад силами своєї потужної і досвідченої юридичної служби будувати організаційну надбудову.

Порядок створення атестаційних комісій – так звучало одне з питань засідання Президії,  про що й повів мову заступник голови обласної організації освітянської профспілки, член атестаційної комісії ІІІ-го рівня Мар’ян Калин.

Виокремимо таку деталь, як створення при відділах освіти ОТГ атестаційних комісій ІІ рівня за участі, згідно закону, представників роботодавця та громадської організації (при реорганізації районів залишилося неврегульованим відповідне Положення, яке діяло в умовах функціонування районів і їх відділів освіти).

З приводу створення таких комісій відбулося засідання комісії ІІІ рівня при Департаменті освіти і науки Львівської ОДА. Вдалося, при відповідній аргументації професійної спілки, покращити умови атестації педпрацівників дошкілля та позашкільних закладів, що викладено в листі освітянського Департаменту до місцевих органів влади.

Вдалося усунути зайву паперотворчість для атестації, зокрема, оформлення та написання сценаріїв виховних заходів, підготовки різних папок, відеоуроків, що вивільняє час фахівцям на практичну роботу з дітьми.

Оплата лікарняних працівникам освіти – мешканцям новостворених ОТГ. Про створення відповідних комісій соцстраху за участі роботодавця і профспілки, теж потурбувалася і, як мовиться, приробила процесові «руки і ноги» громадська професійна організація працівників освіти і науки, яку очолює Марія Яцейко.

Правовий інспектор праці Мирон Малярчин повів із членами Президії мову про створення при нових місцевих органах влади і їх відділах освіти інституції громадських інспекторів праці відповідно до вимог ст. 21 Закону України «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності», які керуються «Типовим положенням про правову інспекцію праці профспілок», затверджену Постановою Президії ФПУ 11. ХІІ 2012 р.

Про організаційні питання функціонування освітянської профспілки в регіоні,  реформаційні втрати і здобутки в членстві та його мотивації говорила завідувачка відділу оргроботи та інформаційного забезпечення Галина Долішня.

Відрадно констатувати, що при всій складності суспільних процесів, регіональна освітянська профспілка сьогодні об’єднує 89 554 спілчан, серед яких понад 200 непрацюючих пенсіонерів, які не перестають відчувати себе своїми у професійній освітянській спільноті.

Про фінансові питання – виконання минулорічного бюджету, затвердження нового на 2021 рік – доповіла активові завідувачка профільного відділу Ганна Березовська.

Члени президії взяли активну участь в обговоренні питань порядку денного, давали свої пропозиції стосовно планування роботи, вносили доповнення до проєктів постанов президії.

При всій напруженості соціальних проблем, за якими встигає, а навіть йде на крок попереду, освітянська професійна спілка, не забуває й про своїх активістів та їх моральне стимулювання. Нагороджено Подяками обласної організації, за поданням профспілкових організацій, кращих соціальних партнерів з Городоччини і Кам’янка-Бужчини.

Відзначено Грамотами 24 профактивісти Львівського національного університету імені Івана Франка, Жовківщини, Самбірщини і Шевченківського району Львова, Національного університету «Львівська політехніка». Це теж мотивація членства і активної праці в громадській професійній організації, наголошує обласна освітянська профлідерка.

Ольга Лобарчук, Львів 

Схожі публікації


Догори