Територіальні громади – наші нові партнери

Нещодавно голова Миколаївської районної організації профспілки працівників освіти і науки Степанія Кипріянівна Дубик провела семінар-навчання директорів освітніх закладів регіону у Львівському Будинку вчених «Про окремі напрямки управлінської діяльності керівників загальноосвітніх навчальних закладів». 

Про нове та актуальне в законодавстві розповів заступник голови обласної галузевої профспілки завідувач відділом соціально-економічного захисту Мар’ян Миронович Калин.

Після цього семінару запросили на навчання і голів профкомів. Говорити було про що. Крім означеної теми, негласним і, на думку організаторів та учасників, успішним було і  таке згуртування спілчан у процесі цілого комплексу дій районної та обласної галузевої профспілки, особливо після утворення в січні цього року Тростянецької територіальної громади. Адже тепер мають свого завідувача відділом освіти, спеціаліста, свою місцеву владу, шість первинок і 210 членів освітянської профспілки, які виходять, як і раніше, на районну і обласну організації.

Спочатку не обходилося без тертя, – визнає районний профлідер Степанія Дубик.

Що допомогло? Орієнтація на людський фактор. Бо навіть, якби було чітке законодавство, а такого ще нема, то найважливіше працювати зі спілчанами і керівниками громади.. Нам у цьому дуже допомогла ділова увага обласної галузевої профспілки, особисто її лідера – людини з хорошими дипломатичними здібностями Марії Григорівни Яцейко та фахового юриста  Мар’яна Калина. Чергова з ними зустріч на семінарі в Будинку вчених була певним закріпленням авторитетного ділового знайомства. Керівники відчувають, що до профспілки можна завжди звернутися за допомогою і порадою.

Важливим, на думку районного профлідера, є й те, що Тростянецька громада має кошти, навіть на енергоносіях не доводиться економити до посиніння на робочих місцях.

Досвідчена керівник Тростянецької сільської об’єднаної територіальної громади Олександра Богданівна Леницька та керівник відділу освіти – молодий, активний Віктор Іванович Лехович розуміють: зайве відособлення від освітянської структури, громадської професійної, зокрема, може таїти соціальну небезпеку. Не одним днем і роком живемо, а ломати, як відомо, не будувати.

Здавалося, дрібниця: районна організація вже закуповує подарунки до свята Миколая. Дві школи  з Тростянеччини забажали придбати їх в місцевих закладах торгівлі. Для нас це не принципово, то чому б ні? В громаді виплачено освітянам цьогоріч 80 відсотків від окладу за сумлінну працю. Профспілка не залишила цей факт поза увагою.

Водночас, признається Степанія Кипріянівна, для мене, як для районного голови громадської профорганізації, з’явилися додаткові навантаження: входжу до складу атестаційної комісії в районі і в громаді, і так далі в організаційному плані. Якщо буде утворено, як передбачається, ще дві громади, а мешканці дають пропозиції ще на кілька нових, як буде – побачимо, і в процесі цієї роботи будемо відпрацьовувати свої функції.

Колеги з сусідніх районів ведуть мову про організацію уповноважених профспілки в громадах, якщо їх у районі більше. Думаю, каже Степанія Дубик, що однозначності тут нема. Найважливіше, щоб за існуючим законодавством стрижнева структура профспілки залишалася принципово незмінною. На цій основі можна її лише вдосконалювати, робити гнучкішою, пильнуючи усім разом, щоб під благими приводами не розвалювали громадську організацію, яка в міру існуючих непростих обставин зосереджено працює на соціально-економічний захист освітянина.

Ольга Лобарчук, Львів 

Схожі публікації


Догори