Одеса: перше засідання президії у форматі офлайн

19 лютого 2021 року відбулося засідання президії обласного комітету Одеської обласної організації Профспілки. Воно стало першим заходом у форматі офлайн після тривалого періоду жорстких карантинних обмежень.

Засідання відбувалося за сучасними санітарно-епідеміологічними вимогами – із дотриманням дистанції та обмеженою кількістю учасників.

На порядок денний винесено низку питань, першим серед яких було «Про підсумки моніторингів ступеня виконання прийнятих законів, рішень виконавчої влади, положень колективних договорів і угод та досягнутих результатів у частині захисту трудових, соціально – економічних прав працівників освіти і науки Одеської області в 2020 році».

Для підготовки цього питання  була проведена кропітка робота зі збору та аналізу інформації з соціально-економічного та правового захисту спілчан, стану охорони праці. Дані моніторингів будуть направлені керівникам органів управління освітою і комітетам територіальних організацій Профспілки,  керівникам  та профспілковим комітетам первинних профспілкових організацій закладів вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти для усунення виявлених недоліків та використання з метою відстоювання соціально-економічних, трудових  прав працівників освіти.

На першому засіданні президії традиційно аналізували зведений статистичний звіт  Одеської обласної організації Профспілки за 2020 рік.

Голова обласної організації Любов Корнійчук зазначила, що з об’єктивних причин – у зв’язку зі зменшенням кількості працюючих у результаті скорочень штату працівників у філіях опорних закладів та закладах вищої освіти, скороченням чисельності студентів – кількість членів Профспілки в Одеській обласній організації в порівнянні з 2019 роком  зменшилась на 4 661 особу і складає 93 695 осіб.

Незважаючи на це, обласна організація залишається найбільш чисельною профспілковою організацією в області та посідає третє місце серед галузевих обласних організацій в Україні. Загальна кількість первинних профспілкових організацій зменшилася на 13 у зв’язку з ліквідацією закладів освіти, водночас були створені нові профспілкові організації в інклюзивно-ресурсних центрах, відділах освіти територіальних громад.

Президія також прийняла рішення про початок переговорів з укладення Угоди між Департаментом освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації та обласним комітетом Одеської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України на 2021-2025 роки; заслухала звіт директора Будинку вчених про результати діяльності за 2020 рік.

Члени президії обговорили питання про стан розгляду письмових і усних звернень працівників галузі до обласного комітету в 2020 році, запровадження щорічної Премії Одеської обласної організації Профспілки молодим ученим за досягнення в науковій та громадській діяльності,  проведення V обласного фестивалю «Педагогічна надія Одещини» та

Х спартакіади серед працівників освіти – членів галузевої Профспілки. Також затверджено план підготовки до роботи дитячого табору «Знамя», відкриття якого очікується влітку.

Сподіваємося, що вимоги до масових заходів будуть пом’якшені, що дозволить відновити повноцінну культурно-масову та оздоровчу діяльність в обласній організації Профспілки.

Служба зв’язків з громадськістю та ЗМІ Одеської обласної  організації Профспілки 

Схожі публікації


Догори