ІХ з’їзд Профспілки очима делегатів від Львівщини

ІХ з’їзд Профспілки працівників освіти і науки України, який відбувся 17 грудня 2020 року в режимі онлайн, став завершальним акордом звітно-виборної кампанії і відкрив старт до проведення з’їзду Федерації профспілок України.

У роботі зібрання взяли участь 10 делегатів Львівської обласної організації Профспілки на чолі з профлідеркою Марією Григорівною Яцейко.

Вони представляли спектр ланок організації – від загальноосвітніх закладів районів і міст області до молодіжного крила профспілкового руху. Делегати поділилися враженнями від етапної  події в діяльності галузевої громадської організації.

Багаторічний член Президії Центрального Комітету, екс-профлідер працівників Львівського Лісотехнічного університету України, делегат і учасник кількох з’їздів галузевої профспілки, ветеран профруху Анатолій Антонович Бойко:

Організований вперше в онлайн режимі, через пандемію коронавірусу, ІХ з’їзд нашої професійної спілки, як найчисельнішої Всеукраїнської громадської профспілкової організації, виконав свою головну за Статутом роль: оцінив роботу організаційних ланок профспілки за звітний період (2015 – 2020 роки), затвердив актуальні зміни до Статуту, схвалив Основні напрямки діяльності Профспілки працівників освіти і науки України на 2021 – 2025 роки, обрав Голову профспілки (Георгія Федоровича Труханова), новий склад Центрального комітету, статутної, мандатної та ревізійної комісій.

Соціальні партнери воліли би обходитися в соціумі без Профспілки, особливо в процесі адмінреформи, коли це цілком ймовірно й доступно. Однак, організація всіма дозволеними законодавством формами та методами наполегливо відстоює трудові права та соціально-економічні інтереси освітян-членів Профспілки. Створюються, перереєстровуються й працюють низові територіальні ланки Профспілки працівників освіти і науки України в новоутворених територіальних громадах, налагоджується співпраця через Колдовори та Угоди з новими соціальними партнерами. Наша профлідерка Марія Яцейко зібрала делегатів від Львівщини для участі в з’їзді у дистанційному форматі в реконструйованому залі бібліотеки Національного університету «Львівської політехніки». Це був теж вдалий організаційний крок, бо ми, делегати, змогли поспілкуватися, обмінятися думками очно, що нині і важливо, і приємно.  Маєм конкретні посили, що, незважаючи на всі труднощі, організація живе і націлена на реалізацію наступних завдань.

Анастасія Вакарчук, новообрана голова профкому студентів Національного університету «Львівська політехніка», аспірантка Інституту енергетики та систем керування:

Три місяці на посаді голови, кілька років працювала заступником профлідера студентів «Львівської політехніки».

Мені цікаво було відчути теоретичні глибини Всеукраїнської освітянської Профспілки, окреслені в доповіді голови Георгія Труханова, у виступах з регіонів у процесі обговорення основної доповіді, про проблеми і способи їх вирішення і що нас усіх чекає попереду. Наші молодіжні, студентські проблеми були в комплексі інших. Я прихильник практики, вірю тому, що конкретно робиться. Тож побачимо...

Знаю специфіку нашого студентства, працювати в громадській професійній організації непросто, знала, на що погоджувалася. Певний заряд до праці дала й участь у Всеукраїнському з’їзді освітянської профспілки.

Ярослава Кобиця, голова Яворівської районної організації профспілки освіти і науки України, депутат Яворівської ОТГ:

З’їзд у режимі дистанційному має свою специфіку, оптимальності, зокрема. Зроблено наголос на організаційні проблеми у зв’язку з адмінреформою. У нас перед з’їздом проведена конференція, створена територіальна організація профспілки у складі трьох ОТГ з понад 3600 спілчан. Важливо було почути голос Центру та регіонів, з якими проблемами зустрічаються колеги, як їх вирішують. Затверджена нова, точніше, доповнена редакція Статуту галузевої Профспілки, який необхідний для реєстрації низових організацій в управліннях юстиції. Обрано керівників – головою Георгія Труханова – та керівні органи Профспілки працівників освіти і науки України. Організація зробила важливий крок до легітимізації в складних суспільних умовах, - в умовах пандемії, карантину і реформ. 

 

 

Записала Ольга Лобарчук, Львів 

Схожі публікації


Догори