Будні воєнного часу: Бердичівський міськком Профспілки працює задля наближення миру

Гасло профспілок «В єдності – наша сила» – як ніколи актуальне у дні російського військового вторгнення в Україну. Бердичівська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України згуртовано та цілеспрямовано продовжує свою основну діяльність і надає гуманітарну та волонтерську допомогу ЗСУ, теробороні, вимушеним переселенцям і тим, хто особливо потребує турботи.  

З перших днів війни бердичівські освітяни щодня здійснюють реальні кроки, щоб наблизити нашу спільну Перемогу у війні з рашистами. 

Крім проведення уроків та занять у режимі онлайн, у вільний час усіма силами допомагають військовим, підтримують мирних жителів і тих, кому довелося залишити власні оселі і переїхати у місця тимчасового проживання.  

Кожна первинна профспілкова організація долучилася до збору коштів для потреб Збройних Сил України, повідомила голова Бердичівської міської освітянської профспілки Анжела Цвєткова: «Спілчани відгукуються на всі виклики сьогодення. І поки захисники боронять нас на передовій, ми намагаємося бути їх надійною опорою в тилу».

Освітяни плели і продовжують виготовляти маскувальні сітки для воїнів. Нині, зокрема, в одному з приміщень, яке надав міський підприємець, збираються педагоги і працівники освітніх закладів. Серед постійних та активних умільців із плетіння – освітяни Оксана Котовенко, Марина Панчук, Тетяна Поліщук, Аліна Цвєткова, Майя Сологуб і Маріанна Шеленгівська. До них приєдналися бердичівляни Лідія Шаустюк, Людмила Олексюк, Оксана Черняк, Анатолій Єрін, Юрій Антонюк, Анатолій Ціваш, Олександр Зиков, студенти Анастасія Іськова, Марія Булига, Анна Цвєткова, Максим Білоус і Дмитро Лотоцький, переселенки з Києва Анна Люта і Тетяна Дикун та інші небайдужі містяни.

«Матеріал для маскувальних сіток отримуємо звідусіль, допомагають і  жителі міста. Також співпрацюємо з волонтерами, які забезпечують нас зеленою тканиною. Необхідні нитки надсилають із Польщі. Великий внесок робить Церква Різдва Христового. Ми сплели до ста сіток різних розмірів. Також шиємо подушки для наших воїнів, їх виготовили приблизно 700. Разом робимо все, щоб наблизити Перемогу». «Такої аури, як у нашому колективі, мабуть, ніде немає. Атмосфера – доброзичлива, родинна», – додала Марина Панчук. 

Освітяни продовжують збирати речі, потрібні для наших оборонців та мирних людей, які постраждали внаслідок злочинних дій агресора, втративши свої домівки і залишившись без найнеобхіднішого. «Прагнемо підтримувати вимушених переселенців, зокрема, вирішувати проблеми з житлом, – розповіла Анжела Цвєткова. – Наша сила – в єдності. Міськком профспілки, директор міського ліцею № 15 Ванда Івасюк допомогли влаштуватися на новому місці родинам із м. Буча Київської області та м. Чугуїв, що на Харківщині, а член президії міської профспілки Леонід Красовський – сім’ям із Запорізької області. Завідувач ЗДО № 11 Валентина Бєліч і голова профкому закладу Галина Климчук, голови профкомів ЗОШ № 5 (Таміла Новікова),ЗОШ № 12 (Алла Кирилюк) та ЗОШ № 18 (Людмила Бабич) постаралися забезпечити їх продуктами. Голова профкому Скраглівської гімназії Інна Нагорнюк подбала про одяг для переселенців. 

Велика подяка всім нашим профспілковим лідерам, котрі приєдналися до волонтерського руху. Пішли назустріч адміністрація Бердичівської міської лікарні, голова профкому медичного закладу Юрій Печенюк, щоб оглянути 9-місячного Владислава з Бучі. Надається допомога колишній вчительці школи № 1, 81-річній Ніні Микитівні Колосович, будинок якої в Ірпені був зруйнований…» 

Для наших захисників важлива будь-яка підтримка земляків. Пироги, вареники та інші смаколики від бердичівских освітян-профспілчан для оборонців та пацієнтів госпіталю для ветеранів війни зроблені з любов’ю і добрими побажаннями. Частинку своєї душі в українські страви вкладають освітяни Інна Хрипун, Тетяна Недайборщ, Зінаїда Данилова, Олена Петричук, Валентина Драчук, Дарія Бойко), Надія Запольська, колектив ЗДО «Дошколярик» с. Скраглівка  та чимало їх колег з інших закладів освіти. 

Міська організація Профспілки працівників освіти і науки України не залишає наодинці із різними труднощами своїх спілчан, котрі перебувають на заслуженому відпочинку. За підтримки директора дитячо-юнацького табору «Соколятко» Петра Залізного самотнім пенсіонерам були доставлені продукти харчування та миючі засоби. У ці суворі дні Бердичівський міськком Профспілки не забуває вітати й ювілярів поважного віку…

 

Вікторія Кучерява,

Бердичівська міська організація Профспілки 

Схожі публікації


Догори