Українсько-британський проєкт «Інноваційні міста: кращі практики післявоєнної відбудови»

1 липня 2022 року у Харкові стартує унікальний українсько-британський проєкт «Інноваційні міста: кращі практики післявоєнної відбудови», який не має аналогів у світі.

В умовах військової агресії російської федерації проти України наша держава зазнала багато збитків, які оцінюються у трильйони доларів США. Від початку військової агресії в Україні пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 4431 житловий будинок, 92 підприємства, сотні закладів освіти, 138 закладів охорони здоров’я, 8 цивільних аеропортів та 10 військових аеродромів, 7 ТЕС та ГЕС. 

Післявоєнне відновлення можливе лише за рахунок впровадження ефективних інвестиційних механізмів, розробки інноваційних інфраструктурних проєктів та архітектурних рішень, що необхідно створювати вже сьогодні. 

Рушійною силою відновлення країни має стати новий креативний клас – інтелектуальна та освічена молодь, що має відповідні навики та компетенції.

Проєкт «Інноваційні міста: кращі практики післявоєнної відбудови» – це результат взаємодії Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова та Університету Лафборо (Великобританія).

Суть проєкту полягає у розробці спільно з провідними українськими та британськими науковцями, фахівцями-практиками програми курсу «Інноваційні міста: кращі практики післявоєнної відбудови», спрямованого на формування навиків та кваліфікацій, які б дозволили у короткі терміни розпочати практичну розробку проєктів післявоєнної відбудови України.

Очікувані результати проєкту:

  • творення комьюніті молодих фахівців із креативними підходами до відновлення життєзабезпечення міст та територій для ефективної післявоєнної відбудови; 
  • забезпечення сприятливого соціально-економічного клімату на територіях, що постраждали від війни, для повернення туди людей, відновлення бізнесу, забезпечення їх соціальними гарантіями та комфортними умовами проживання;
  • формування навиків управління містами та територіями серед молоді як основи забезпечення післявоєнної відбудови, підготовки майбутніх фахівців у системі життєзабезпечення міст та територій;
  • відбір та реалізація ідей розвитку територій в умовах післявоєнної відбудови та подальшого розвитку, впровадження проєктів територіального розвитку шляхом формування інвестиційно-інноваційного екопростору територій після війни;
  • формування майданчику створення нової архітектури безпеки та соціально-економічного розвитку територій на Європейському континенті.

До співпраці запрошуються профільні асоціації, громадські організації, заклади та установи, фахівців, що працюють у системі управління територіями. 

Інформація про організаторів проєкту

Університети Лафборо та ХНУМГ імені О.М. Бекетова мають значні досягнення в області техніки і технології, посідають високі позиції у світових рейтингах, мають унікальний освітньо-науковий профіль управління містами та територіями.

Детальна інформація:

e-mail: ugodnikova16@gmail.com

тел.: +380956911468 (WhatsUp) Схожі публікації


Догори