Цікаві факти про молодь в Україні

Молодь є рушійною силою і значною частиною українського громадянського суспільства, якій належить особливе місце у його формуванні. Адже саме молодь є основною рушійною силою позитивних змін та перетворень, які відбуваються сьогодні в Україні.

Молодь брала найактивнішу участь у Революції Гідності у 2014 році. Сьогодні ж молоді волонтери та військові з великим почуттям патріотизму та гідності захищають нашу рідну країну на передовій. А молоді дослідники – дбають про поступ наукової думки в країні.

Сучасна молодь – активний учасник профспілкового руху, солідарних та протестних акцій профспілок у боротьбі за свої права та гарантії.

У сучасних умовах розвитку та цифровізації суспільних процесів саме молоді й креативні  просувають ідеї диджиталізації та інформатизації профспілкової роботи, організовують інформаційно-агітаційні кампанії у соціальних мережах, спрямовані на захист прав та інтересів людини праці, сприяють підвищенню рівня медіаграмотності, впроваджують комунікації між профспілковими організаціями та членами професійних спілок у різних країнах світу.

«Сучасному поколінню – нові перспективи» – саме за такою назвою була прийнята резолюція VIІІ з’їзду Федерації професійних спілок України, що у травня цього року, яка присвячена питання молодих людей.

  Цифри і факти

  • приблизно 11 млн молодих людей в Україні є віком від 14 до 35 років. У структурі Федерації профспілок України молодь складає 1,38 млн осіб;

  • 1,2 млрд молодих людей (16% світового населення – за визначенням ООН) має вікові рамки молоді – від 15 до 24 років;

  • Рівень зайнятості населення від 15-24 років у 2020 році у становив 25,9%, від 30 до 50 років – 74- 76,8%.

Молодіжне законодавство в Україні 

  • 22 травня 2021 року набув чинності проєкт закону «Про основні засади молодіжної політики» (№ 3718 від 23 липня 2020 р.), який має на меті допомогти молоді подолати найбільш складні перехідні етапи життя від юності до навчання, від пошуку першого робочого місця до створення сім’ї, скористатись різними перевагами та програмами державної підтримки.

  • У березні 2021 року затверджено Національну молодіжну стратегію до 2030 року. Документ передбачає створення умов для посилення самостійності молодих людей, формування у них навичок здорового способу життя, розвитку фізичної культури, здорового харчування тощо.

  • У червні 2021 року затверджено Державну цільову соціальну програму «Молодь України» на 2021-2025 роки. Мета програми – створення можливостей для самореалізації та розвитку потенціалу молоді в Україні, її участі та інтеграції у суспільне життя.    

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори