Кіберполіція нагадала українцям правила безпечного Інтернету

Кіберполіція надала рекомендації щодо правил безпечного користування мережею, адже в умовах повномасштабного вторгнення дотримання правил безпеки в кіберпросторі є особливо актуальним. 

В умовах війни питання інформаційної безпеки є важливим, адже ворог атакує на усіх фронтах, зокрема – на віртуальному. Тому варто пам’ятати про базові правила кібергігієни.

Правила безпеки в кіберпросторі

  • Для захисту інтернет-акаунтів використовуйте складні паролі, які містять літери верхнього та нижнього регістру, цифри та символи. Не встановлюйте однаковий пароль для декількох акаунтів. Налаштуйте двофакторну аутентифікацію всюди, де є така можливість. Тоді для входу до акаунту, крім логіну та паролю, потрібно ввести код-підтвердження, що приходить на телефон, електронну скриньку або у відповідний додаток.
  • Не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, адже за ними може ховатися фішинговий ресурс. Фішинг використовують зловмисники для отримання цінних даних, зокрема даних банківських карток. Уважно переглядайте URL-адресу потрібного сайту, будь-яка неточність може свідчити, що ви опинилися на фішинговому ресурсі. Ніколи не вводьте конфіденційні дані на підозрілих сайтах.
  • Подбайте про захист фінансового номера. Забороніть віддалений перевипуск SIM-карти у мобільного оператора або перейдіть на контрактне обслуговування.
  • Завантажуйте програми й застосунки лише з офіційних джерел. Використовуйте антивірусне програмне забезпечення. Вчасно оновлюйте операційну систему.
  • Робіть резервні копії, аби не втратити важливі відомості.

 

За матеріалами – Департамент кіберполіції Національної поліції України

Схожі публікації


Догори