Україна – учасниця European Year of Skills 2023

Як уже повідомлялося на сайті Профспілки працівників освіти і науки України, 2023 рік оголошено Європейським роком навичок (European Year of Skills). Таке рішення запропонувала Урсула фон дер Ляєн, президент Єврокомісії. 

Мета – наголосити на важливості постійного вдосконалення нових навичок та вмінь, оскільки це забезпечує підтримку інновацій та сталий розвиток. Крім цього, безперервне навчання – це необхідний елемент переходу Європи до нової digital-економіки. Офіційний початок року стартував 9 травня під час European Skills Day Festival.

Україна також доєдналася до країн – учасників фестивалю і презентувала один із проектів екосистеми Дія – Дія.Цифрова освіта, перезапуск якого відбудеться 17 травня. 

Як зазначається, Мінцифри активно працює над тим, щоб вирішити проблему цифрового розриву серед українців, допомогти людям пристосуватися до глобалізації та полюбити мікронавчання. Скоро на платформі Дія.Цифрова освіта, де вже навчається більше ніж 1,5 мільйона українців, з’являться нові секції з освітніми продуктами у форматі ед’ютейнмент про професії та інтерактивні симулятори.

Національним координатором Європейського року навичок від України визначено Голову Національного агентства кваліфікацій Юрія Баланюка.

«Трансформація робочих місць під впливом різних чинників, як-от війна, зовнішня та внутрішня міграція, діджиталізація, використання штучного інтелекту, зумовлює необхідність у вдосконаленні умінь та навичок, щоб встигати за змінами на ринку праці. Водночас ми розуміємо, що затребуваність у тих чи інших професіях у процесі післявоєнної відбудови вже сьогодні визначає потребу в підвищенні кваліфікації, здобутті часткових та тих мікрокваліфікацій, які будуть необхідними. Національне агентство кваліфікацій докладає максимум зусиль задля розвитку системи кваліфікацій, зокрема, визнання інформального та неформального навчання і переходу на професійні стандарти», – зауважив Юрій Баланюк.

Серед цілей Єврокомісії до 2030 року – працевлаштування щонайменше 78% дорослого населення ЄС та забезпечення базовими цифровими навичками. Отримати нову роботу чи підвищити кваліфікацію легше, якщо йти в ногу із часом і розвивати компетенції, необхідні в сучасному світі. Саме тому протягом року Комісія висвітлюватиме ініціативи на підтримку просування нових навичок, проводитиме відповідні заходи та інформаційні кампанії.

European Year of Skills впроваджує Єврокомісія у співпраці з Європейським парламентом, державами – членами ЄС, соціальними партнерами, службами зайнятості, торгово-промисловими палатами, закладами освіти та компаніями.

Новини Європейського року навичок

 

За матеріалами – Урядового порталу

European Year of Skills

Схожі публікації


Догори