Загальній декларації прав людини виповнюється 75 років

10 грудня 2023 року виповнюється 75 років одному з найвагоміших глобальних зобов'язань у світі – Загальній декларації прав людини

У цьому насправді епохальному документі було проголошено невід'ємні права, що надаються кожній людині незалежно від її раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного чи соціального походження, майнового, станового чи іншого становища.

Декларацію було прийнято Генеральною Асамблеєю ООН у Парижі 10 грудня 1948 року. У Декларації було вперше сформульовано основні права людини, які підлягають загальному захисту.

Декларацію перекладають частіше, ніж будь-який інший документ у світі: її текст існує більш ніж 500 мовами .

Цьогорічна ініціатива приділяє центральну увагу універсальності, прогресу та залученості та завершиться заходом високого рівня у грудні 2023 року, на якому будуть оголошені глобальні зобов'язання та ідеї щодо майбутнього прав людини.

У річницю народження одного з найважливіших документів людства вся міжнародна спільнота відзначає День прав людини. Цей день – це можливість у черговий раз нагадати всім, що для кожної держави і для кожного органу державної влади не може бути нічого важливішого за права людини. Недарма у нашій Конституції закріплено, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Саме «найвищою соціальною цінністю» і ніяк інакше.

Сьогодні Україна зіштовхнулася з особливою жорстокістю та неповагою до прав людини. Війна, яка супроводжується десятками тисяч смертей серед мирного населення, насильством, руйнуваннями, масовою міграцією людей змушує нас на власному досвіді переконатися, якою є ціна порушень прав людини. Боротьба держави за свою незалежність і суверенітет – це, в тому числі, боротьба за демократію, яка виражається через повагу до людської гідності, рівність прав і можливостей та свободу вираження поглядів: йдется у повідомленні на сайті Верховної Ради України.  

«Закон не може змінити серце людини, але він стримує безсердечних», – казав Мартін Лютер Кінг. Законодавство з прав людини часто залишається позаду того, на що очікує громадськість, але водночас воно залишається їх найнадійнішою опорою. 

Зараз, як ніколи, ми маємо згуртуватися для досягнення спільної мети – захисту прав людини та створення сприятливих і безпечних умов життя в нашій рідній Україні!


Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори