ЮНЕСКО присвячує Міжнародний день освіти – 2024 року протидії мові ненависті

Освіта – це право людини, суспільне благо і державний обов'язок. Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй проголосила 24 січня Міжнародним днем освіти, щоб відзначити значну роль освіти задля миру та розвитку.

Без інклюзивної та справедливої якісної освіти та можливостей для навчання впродовж життя для всіх країни не зможуть досягти гендерної рівності та розірвати коло бідності, яке залишає позаду мільйони дітей, молоді та дорослих.

Сьогодні 250 мільйонів дітей та молоді не відвідують школу, а 763 мільйони дорослих є неписьменними. Їхнє право на освіту порушується, і це неприпустимо. Настав час трансформувати освіту.

Відзначення Міжнародного дня освіти у 2024 році

Шостий Міжнародний день освіти відзначатиметься 24 січня 2024 року під гаслом «Навчання заради міцного миру». 

Світ бачить сплеск насильницьких конфліктів, які супроводжуються тривожним зростанням дискримінації, расизму, ксенофобії та мови ненависті. Вплив цього насильства виходить за межі географічних, гендерних, расових, релігійних, політичних, офлайнових та онлайнових кордонів. 

Активна прихильність до миру сьогодні є більш нагальною, ніж будь-коли: Як підкреслюється в Рекомендації ЮНЕСКО про освіту в інтересах миру, прав людини і сталого розвитку, центральне місце в цих зусиллях посідає освіта. 

Навчання в ім'я миру має бути трансформативним і допомагати учням набувати необхідних знань, цінностей, поглядів, навичок і моделей поведінки, щоб стати провідниками миру у своїх громадах.

Цьогорічний Міжнародний день освіти ЮНЕСКО присвячує вирішальній ролі освіти та вчителів у протидії мові ненависті - явищу, яке останніми роками набуло масового характеру завдяки використанню соціальних мереж, завдаючи шкоди структурі наших суспільств.

Глобальна мобілізація профспілок освіти

24 січня 2024 року Інтернаціонал Освіти проведе онлайн-захід, присвячений першій річниці її кампанії Go Public! Fund Education та окреслити подальші кроки.

Кампанія Go Public! Fund Education – це глобальна мобілізація профспілок освіти для збільшення фінансування якісної державної освіти та професії вчителя. Минулого року кампанія охопила всі регіони світу.

Інтернаціонал Освіти закликає 24 січня приєднатися до заходу, щоб обговорити результати кампанії та взяти участь в інтерактивній дискусії. 

Учасники матимуть можливість поділитися успішними профспілковими стратегіями та підходами до проведення кампанії, а також просунути колективну адвокацію за кращі інвестиції у професію вчителя. Також буде ознайомлено з майбутніми рекомендаціями Групи високого рівня Організації Об'єднаних Націй з питань вчительської професії та обговорено, як їх можна використати у своїй адвокаційній діяльності та місцевих кампаніях.

Захід складатиметься з двох сесій зі схожим змістом, запланованих на різний час, щоб колеги з різних часових поясів могли налаштуватися на роботу. 

Перша сесія вебінару відбудеться з 10:00 до 12:00 за центральноєвропейським часом, а друга – з 16:00 до 18:00 за центральноєвропейським часом. Переклад буде забезпечено англійською, французькою, іспанською, португальською, арабською та французькою мовами. 
 

Міжнародний відділ ЦК Профспілки
Міжнародний день освіти

Схожі публікації


Догори