Національний з'їзд AFT ухвалив резолюцію щодо підтримки вчителів і учнів України
Наприкінці липня у Хюстоні, США, відбувся 88 Національний з’їзд Американської федерації вчителів – AFT, який об’єднав понад 2300 делегатів зі всієї країни.
Під час загальної сесії президентка AFT Ренді Вайнгартен відзначила значні досягнення профспілки за останні кілька років, незважаючи на численні виклики, серед яких і несправедливі судові рішення, і політичні перепони та глобальна пандемія.
Завдяки переконанню, що об’єднання у професійну спілку – це шлях до поліпшення економічної мобільності та життя працюючих людей, кількість спілчан AFT зросла з 1,4 мільйона у 2008 році до 1,8 мільйона сьогодні. І як найбільше об’єднання AFT має вплив на вирішення питань у сфері освіти, охорони здоров’я та надання державних послуг.
В останній день з’їзду участь у його роботі взяла Камала Гарріс – віце президентка США, яка у своїй промові наголосила на важливості ролі профспілок у просуванні справедливих умов праці, кращої оплати, а також лікарняних і сімейних відпусток.
Делегати з’їзду АФТ переобрали Ренді Вайнгартен президенткою АФТ, Федріка Інгрема – секретарем-скарбником і Евелін Де Хесус – виконавчим віце-президентом.
Делегація представників української Профспілки освітян – заступниця Голови Профспілки Ольга Чабанюк та завідувачка міжнародного відділу Профспілки Катерина Малюта-Осаулова взяли участь у роботі з’їзду AFT та додаткових сесій. А на сесії «Роль профспілок у захисті демократії» стали основними доповідачами та розповіли про досвід захисту прав вчителів і студентів під час воєнного стану.
За результатами цієї сесії було внесено зміни в резолюцію: «Україна: Соціальний та емоційний добробут вчителів і учнів» на підтримку конвенції «Солідарність з Україною».
У резолюції Американська федерація вчителів акцентує увагу соціальному та емоційному становищ українських вчителів та учнів під час війни.
У рамках резолюції AFT співпрацюватиме з Профспілкою працівників освіти і науки України, а також іншими міжнародними організаціями задля підтримки українських спілчан. Зокрема й через розробку та впровадження навчання та професійного розвитку з травмоорієнтованої освіти, які допомагатимуть вчителям і учням подолати наслідки війни.
AFT також зобов’язується поширювати інформацію про вплив війни на освіту в Україні серед міжнародних партнерів і громадських організацій, а також підтримувати інформованість про порушення прав дітей і освіти у зоні воєнних дій.
Завантажити Резолюцію