Міжнародне законодавство:специфіка застосування в Україні

Міжнародне законодавство:специфіка застосування в УкраїніНаглядовий механізм Міжнародної організації праці та зміцнення спроможності проведення колективних переговорів на рівні галузей й підприємств України розглядалися на семінарі-тренінгу 21-22 листопада у столиці, що відбувається за сприяння групи технічної підтримки з питань гідної праці Бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи.

Міжнародна організація праці в Україні для цього актуального навчання зібрала представників Федерації профспілок України, Конфедерації вільних профспілок, Всеукраїнського об’єднання солідарності трудівників.

Відкриваючи роботу заходу Національний координатор МОП в Україні Василь Костриця підкреслив актуальність навчання із такого складного та багатоаспектного питання, адже ратифіковані Конвенції МОП не мають відповідного застосування в житті українського суспільства.

Заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк, продовжуючи проблематику застосування міжнародних документів в Україні, доповнив думку Національного координатора, що нині відсутні й механізми контролю над виконанням тих чи інших документів.

«У нашій країні є багато потрібних законів, значна кількість визнаних конвенцій, але існує проблема у їх виконанні та дотриманні», – наголосив Сергій Михайлович.

Він закликав колег із профспілок здійснювати спільний постійний моніторинг за виконанням міжнародних нормативно-правових актів на усіх рівнях, а також широко інформувати спілчан – працівників різних галузей – про значимість цих документів. Лише таким чином, на думку заступника Голови ФПУ, можна забезпечити потрібну узгодженість, ефективність ведення переговорів, та й загалом координованість дій профспілок.

У ході роботи учасники тренінгу матимуть кілька робочих сесій, під час яких міжнародні експерти Крістіна Міхес – старший спеціаліст з питань соціального діалогу і трудового законодавства та Овідіу Журка – колега з питань діяльності працівників бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи ознайомлять із міжнародними стандартами у сфері праці та наглядовими механізмами сфери їх активного застосування.

«Ми знаємо із якими складнощами стикаються працівники України, коли справа доходить до реалізації їх прав, – зазначила Крістіна Міхес, – і наше завдання сконцентрувати увагу профспілок над інструментарієм для ефективного відстоювання цих прав шляхом укладання угод. Рекомендації МОП – мають досить обмежені можливості у порівнянні з національним законодавством, це скоріше нагадування, акцент, а основний портфель дій – у ваших руках», – підкреслила міжнародний експерт.

На другий день роботи заплановано представлення звіту і рекомендацій за результатами дослідження, проведеного в рамках Проекту технічного співробітництва «Удосконалення колективних переговорів і дотримання трудового законодавства в Україні», що фінансується Урядом Канади та обговорення плану дій для подальшого поширення та впровадження напрацьованої інформації.

Від Профспілки працівників освіти і науки України участь у роботі заходу бере завідувач юридичного відділу виконавчого апарату ЦК Сергій Курилкін.

Інна Михальченко,
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України


Міжнародне законодавство:специфіка застосування в УкраїніМіжнародне законодавство:специфіка застосування в Україні

Міжнародне законодавство:специфіка застосування в УкраїніМіжнародне законодавство:специфіка застосування в Україні

Міжнародне законодавство:специфіка застосування в УкраїніМіжнародне законодавство:специфіка застосування в Україні

Міжнародне законодавство:специфіка застосування в УкраїніМіжнародне законодавство:специфіка застосування в Україні

Схожі публікації


Догори