Діалог "профспілки - Уряд" триває

ДІАЛОГ “ПРОФСПІЛКИ – УРЯД” ТРИВАЄ


У Києві 3 вересня 2009 року відбулася зустріч представників Федерації профспілок України з Прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко. У нараді також узяли участь представники організацій роботодавців і керівники ключових міністерств.

Профспілки працівників бюджетної сфери представляв голова Всеукраїнської профспілки освітян Леонід Сачков. У своєму виступі він звернув увагу Уряду на нагальну необхідність розв’язання двох проблем наступного бюджетного року, які мають доленосне значення для бюджетних галузей.

По-перше, зауважив він, показники видаткової частини Держбюджету-2010 повинні мати позитивну динаміку. Неприпустимо їх зменшення порівняно з відповідними показниками Держбюджету-2009.

По друге, зазначив Л.С. Сачков, виключної уваги вимагає механізм оплати праці в системі Єдиної тарифної сітки (ЄТС), особливо з урахуванням того, що з грудня 2008 року заробітну плату працівників бюджетних галузей було “заморожено”. А це викликає значне соціальне напруження і гостру негативну реакцію в трудових колективах працівників освіти, охорони здоров’я, культури, держустанов, соціальної сфери. Тому необхідно передбачити такий механізм оплати праці, за яким мінімальна зарплата була б основою для внесення змін у позитивний бік по всій вертикалі ЕТС. Подальше “замороження” заробітної плати на фоні галопуючого росту цін на товари і послуги, різкого падіння курсу гривні абсолютно неприпустиме.

Голова Уряду погодилася з необхідністю збереження позитивної динаміки як при формуванні Держбюджету-2010, так і при коригуванні базових показників ЄТС, запропонувавши соціальним партнерам конструктивно підійти до підготовки проекту Держбюджету і з консолідованою позицією вийти на засідання Тристоронньої соціально-економічної ради. Вона запевнила, що Уряд прийме рішення про схвалення проекту Держбюджету з урахуванням позиції соціальних партнерів.

Служба зв’язків галузевої Профспілки
з громадськістю та ЗМІ
0
9 вересня 2009
3 886

Схожі публікації


Догори