Круглий стіл «Українська освіта 2013: підсумки і прогнози»

Круглий стіл «Українська освіта 2013: підсумки і прогнози»9 січня 2014 року у прес-центрі Українського національного інформаційного агентства Укрінформ відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Українська освіта 2013: підсумки та прогнози».

У заході взяли участь Лілія Гриневич – голова Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти, Станіслав Ніколаєнко – голова «Громадської організації освітян і науковців України», Ігор Лікарчук – директор неурядової організації «Центр тестових технологій і моніторингу якості освіти», Павло Полянський – голова правління ГО «Центр освітнього моніторингу», Ірина Бекешкіна – директор фонду «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва», Єгор Стадний – експерт ГО «Центр дослідження суспільства», Георгій Касьянов – директор освітніх програм Фонду «Відродження».

Учасники круглого столу обговорили найбільш значущі події в освіті України, що відбулися в 2013 році й висловили власне бачення подій і перспектив розвитку освіти в Україні у найближчий час.

Так, Голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич вважає, що минулого року в освіті була криза, яка поглиблюватиметься у 2014 році.

Вона зазначила, що у бюджеті на наступний рік знову закладено недофінансування галузі. Внаслідок цього далі закриватимуться школи, а витрати перекладатимуться на батьків.

Також Лілія Гриневич вважає, що необхідно поступово реалізувати норму Закону про освіту, згідно якої видатки на освіту мають сягати 10% національного доходу.

Важливим завданням є підвищення соціального статусу і кваліфікації вчителя. «У бюджеті 2014 року закладено продовження маніпуляції з тарифною сіткою, внаслідок чого освітяни різних кваліфікаційних розрядів недоотримуватимуть від 300 до 2000 гривень щомісячно», – наголосила Лілія Гриневич.

Голова Комітету переконана, що зараз необхідно змінити підходи до фінансування освіти і перенести використання коштів якнайближче до споживача. Зокрема – закупівлю підручників, автобусів, комп'ютерів здійснювати на місцевому рівні.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України


Круглий стіл «Українська освіта 2013: підсумки і прогнози»Круглий стіл «Українська освіта 2013: підсумки і прогнози»

Круглий стіл «Українська освіта 2013: підсумки і прогнози»Круглий стіл «Українська освіта 2013: підсумки і прогнози»
0
9 січня 2014
1 728

Схожі публікації


Догори