Засідання Президії ФПУ: перспективи подальшої роботи

Засідання Президії ФПУ: перспективи подальшої роботиВажливі питання діяльності Федерації профспілок України та її членських організацій з питань соціально-економічного захисту працівників, розвитку соціального діалогу обговорили 14 квітня учасники засідання Президії ФПУ, яке відбувалося у селекторному режимі. Вів засідання в.о. Голови ФПУ Григорій Осовий.

Враховуючи підсумки консультацій членських організацій з членами Ради ФПУ щодо можливої дати проведення восьмого засідання Ради Федерації профспілок України, напружену політичну та соціально-економічну ситуацію, пов’язану з виборами Президента України, призначеними на 25 травня 2014 року, Президія Федерації професійних спілок України постановила скликати восьме засідання Ради ФПУ 26 червня 2014 року.

Вирішено також внести на розгляд Ради наступний проект порядку денного: про підготовку позачергового З’їзду Федерації профспілок України, про завдання профспілок щодо захисту соціально-економічних прав та інтересів працюючих у сучасних умовах; про проект Стратегії модернізації ФПУ та членських організацій; про затвердження звіту про виконання бюджету ФПУ за 2013 рік та бюджет ФПУ на 2014 рік; про вибори Голови ФПУ.

Учасники засідання обговорили також пропозиції профспілок до кандидатів у Президенти України.

Гостру дискусію викликало під час засідання питання про позицію профспілок щодо Концепції реформування оплати праці в Україні. У виступах, зокрема, підкреслювалося, що критична ситуація, що виникла в країні, – тривалий спад виробництва, зменшення економічної активності населення, тенденція до скорочення штату працівників і вакансій та, як наслідок, загроза масового безробіття, потребує невідкладного та адекватного реагування з боку влади спільно з роботодавцями та профспілками задля стабілізації економіки країни та виведення її на новий рівень розвитку.

З метою консолідації спільних зусиль та необхідності реалізації профспілкових антикризових заходів для збереження робочих місць, дотримання трудових прав працівників, а також відновлення соціальної справедливості в країні Президія ФПУ постановила узяти за основу проект Меморандуму про співробітництво між Федерацією роботодавців України та Федерацією професійних спілок України щoдо збереження трудових колективів та забезпечення стабільної роботи підприємств та проект Дорожньої карти з подолання соціальної несправедливості у сфері праці.

Президія ФПУ постановила взяти за основу проект Концепції реформування оплати праці в Україні, а членським організаціям ФПУ провести обговорення в профспілкових організаціях, трудових колективах проекту Концепції та подати до 5 травня 2014 року зауваження та пропозиції до нього.

Членам Робочої групи з підготовки проекту Концепції реформування оплати праці від профспілкової сторони, утвореної при Національній тристоронній соціально-економічній раді доручено доопрацювати проект Концепції з урахуванням зауважень та пропозицій членських організацій ФПУ, під час засідань Робочої групи керуватися положеннями доопрацьованого проекту Концепції.

Під час засідання Президії також обговорено питання про делегування представників ФПУ на зібрання повноважних представників профоб’єднань щодо перерозподілу квот до органів соціального діалогу, а також про Благодійний фонд «Відродження Будинку спілок», директором якого на громадських засадах обрано Василя Андреєва – голову Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України.

За матеріалами ФПУ

0
15 квітня 2014
2 426

Схожі публікації


Догори