СПО: неприпустимо вирішувати державні проблем за рахунок працівників бюджетної сфери

СПО: неприпустимо вирішувати державні проблем за рахунок працівників бюджетної сфериСпільний представницький орган об’єднань профспілок вкрай обурений черговими антисоціальними ініціативами Міністерства фінансів України, викладеними у проекті Закону України «Про удосконалення норм законів з метою забезпечення фінансово-економічної стабілізації в Україні», який містить низку антиконституційних та антисоціальних норм.

Переважна більшість норм цього законопроекту звужує, порівняно з чинним законодавством, зміст та обсяг прав працюючих, пенсіонерів, студентської та учнівської молоді, малозахищених категорій населення, що є порушенням статті 22 Конституції України.

Спільний представницький орган розуміє в якій вкрай складній ситуації знаходиться держава, але враховуючи те, що Уряд уже двічі запроваджував «атикризові» заходи, які суттєво погіршили ситуацію у сфері державних гарантій та соціального захисту громадян, профспілковою спільнотою не сприймаються запропоновані Мінфіном кроки.

Профспілки категорично проти такого підходу до ведення соціального діалогу та порядку погодження законопроектів з представницькими органами працівників в порушення норм чинної Генеральної угоди.

Профспілки неодноразово наголошували на неприпустимості вирішення державних проблем, нехай і найважливіших, за рахунок працівників, переважно бюджетної сфери, та соціально вразливих категорій громадян. Продовження такої бюджетної політики неминуче призведе до соціального вибуху.

Профспілки закликають Уряд не вносити цей законопроект до Верховної Ради України та не відкривати ще один фронт в Україні – фронт боротьби проти власного народу.

Завантажити документ letter-spo.doc [827,5 Kb][214] Завантажити Переглянути документ онлайнПрес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори