ЦК Профспілки звернувся до Віце-прем’єр-міністра України-Міністра соціальної політики України Тігіпка С.Л. з приводу негативних наслідків запровадження пенсійної реформи


    Віце-прем’єр-міністру України - Міністру соціальної політики України Тігіпку С.Л.
    Лист від 05.01.2011 № 02-5/1


Шановний Сергію Леонідовичу!

    ЦК Профспілки працівників освіти і науки України звертається до Вас з приводу проекту Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» (реєстраційний № 7455 від 13.12.2010 р.), внесеного Кабінетом Міністрів України на розгляд до Верховної Ради України.
    Зважаючи на суспільну значимість законопроекту, особливу стурбованість викликають норми, впровадження більшої частини з яких призведе до порушення ст. 22 Конституції України.
    Зокрема негативні очікувані наслідки мають пропозиції, що погіршують права людей праці щодо: підвищення пенсійного віку для жінок до 60-ти років; збільшення тривалості страхового стажу для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі з 20-ти до 30- ти років для жінок та з 25- ти до 35-ти років для чоловіків; застосування при призначенні пенсій середньої заробітної плати в Україні за три календарні роки, які передують зверненню за її призначенням; здійснення перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам залежно від стажу роботи без урахування отримуваної заробітної плати після призначення (попереднього перерахунку) пенсії; підвищення до 62 років чоловікам та до 60-ти років жінкам віку виходу на наукову пенсію для наукових (науково-педагогічних) працівників; здійснення виплат наукових пенсій в період роботи в розмірах, визначених за нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”; підвищення страхового стажу, необхідного для призначення пенсії по інвалідності, тощо.
    Черговий раз проігноровано вимогу Національної доктрини розвитку освіти, затвердженої Указом Президента України від 17.04.2002 р. № 347 щодо встановлення пенсійного забезпечення педагогічних працівників на рівні 80-90% їх заробітної плати.
    При опрацюванні законопроекту не дотримано домовленостей, досягнутих соціальними партнерами при підписанні Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2010 - 2012 роки, щодо необхідності попереднього обговорення і погодження з профспілковою стороною пропозицій у сфері соціального захисту.
    Вважаємо, що реформування пенсійного законодавства та збільшення надходжень коштів до Пенсійного фонду України повинно здійснюватись за рахунок виведення з тіні та легалізації заробітної плати, розширення зайнятості громадян, попереднього підвищення заробітної плати працівників бюджетної сфери, зокрема шляхом встановлення посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки у розмірі не нижче мінімальної заробітної плати, збільшення фонду оплати праці в затратах на виробництво продукції, оподаткування надприбутків тощо, а не шляхом запровадження норм, які звужують порівняно із чинним законодавством зміст прав громадян України, в тому числі освітян та науковців.

З повагою
Голова Профспілки          Г.Ф. Труханов

Схожі публікації


Догори