Відбулося засідання президії ФПУ

     Після громадського обговорення та парламентських слухань щодо законопроекту «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» 17.02.2011 відбулося засідання Президії Федерації професійних спілок України, на якому було прийнято постанову та Звернення до Кабінету Міністрів України (додається).


Шановні члени Уряду!

     Внесення до Верховної Ради України законопроекту № 7455 «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» викликало бурхливу негативну реакцію у суспільстві, масові колективні звернення, заяви, листи, телеграми.
     Незважаючи на вимоги профспілок та доручення Уряду, Міністерство соціальної політики не змогло організувати належне громадське обговорення проекту пенсійної реформи, обмежившись інструктивними зустрічами переважно зі службовцями державних та комунальних установ.
     Натомість Федерація профспілок України провела громадське обговорення в регіонах України за участю профспілкових, ветеранських, жіночих та інших організацій, представників трудових колективів. Учасники слухань дали різко негативну оцінку проекту, особливо пропозиціям щодо підвищення пенсійного віку жінкам, збільшення на 10 років нормативного стажу для призначення пенсій.
     На основі думки учасників обговорення Федерація профспілок України, Спільний представницький орган профспілок 11 січня, а Всеукраїнські збори представників профспілкових організацій – 31 січня, висловили категоричне заперечення проти проекту як такого, що спрямований на зниження соціальних гарантій, обмеження законних прав мільйонів пенсіонерів, передусім – з найнижчими пенсіями.
     Профспілки зажадали від Уряду відкликати законопроект з парламенту і доопрацювати разом із соціальними партнерами. Свою готовність до співпраці висловили і роботодавці під час обговорення проекту реформи Національною тристоронньою соціально-економічною радою.
     Майже у всіх регіонах учасники вимагали негайних масових протестних акцій у м. Києві та областях. Федерація профспілок України, сподіваючись на врахування Урядом гостроти проблеми та суспільної думки, утрималась від прийняття такого рішення до парламентських слухань з цього питання.
     Парламентські слухання «Стан проведення пенсійної реформи та шляхи її вдосконалення» пройшли 16 лютого цього року. Практично всі учасники слухання від профспілок, громадських організацій, політичних партій, за винятком представників Уряду та міжнародних фінансових організацій, підтримали позицію ФПУ, висловилися за неприйнятність у такому вигляді та відкликання з парламенту законопроекту № 7455 «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» і його доопрацювання.
     Зважаючи на повне несприйняття урядового проекту реформи суспільством, Федерація профспілок України закликає Кабінет Міністрів України з розумінням оцінити результати обговорення проекту та загострення протестних настроїв у суспільстві, відкликати проект Закону України №7455 з Верховної Ради України та організувати підготовку збалансованої пенсійної реформи разом з професійними спілками та роботодавцями на основі Концепції подальшого проведення пенсійної реформи, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 жовтня 2009 р. №1224-р.
     У разі ігнорування Урядом думки переважної більшості українського суспільства Федерація профспілок України буде змушена розпочати масові акції протесту в усіх регіонах України на захист пенсійних прав громадян України.


17 лютого 2011 р.              Президія Федерації профспілок України
0
18 лютого 2011
3 671
---

Схожі публікації


Догори