Про пенсійну реформу

Про пенсійну реформу    Незважаючи на заперечення профспілок, в тому числі Профспілки працівників освіти і науки України, 16 червня ц.р. Верховною Радою України прийнятий у першому читанні внесений Урядом проект Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» № 7455.
    Позицію ЦК Профспілки щодо недопущення прийняття урядового законопроекту викладено у листі до Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти від 09.06.11р. № 02-5/303. В листі зазначено, що реформування пенсійного законодавства та збільшення надходжень коштів до Пенсійного фонду України має здійснюватися за рахунок легалізації заробітної плати, розширення зайнятості громадян, попереднього підвищення заробітної плати працівників бюджетної сфери, зокрема, шляхом встановлення посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки у розмірі не нижче мінімальної заробітної плати, збільшення фонду оплати праці в затратах на виробництво продукції, оподаткування надприбутків тощо, а не шляхом запровадження норм, які звужують порівняно із чинним законодавством права громадян України, в тому числі освітян і науковців.
    ЦК Профспілки працівників освіти і науки України пропонує організаційним ланкам та членам Профспілки звернутися до Голови Верховної Ради України та народних депутатів України з вимогою не підтримувати у другому читанні тих положень законопроекту, які спрямовані на розв’язання проблем солідарної пенсійної системи за рахунок обмеження законних прав громадян, а саме: підвищення пенсійного віку; збільшення тривалості страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі; застосування при призначенні пенсії середньої заробітної плати в Україні за три календарні роки перед зверненням за призначенням пенсії; здійснення перерахунку пенсії працюючим пенсіонерам, лише виходячи із стажу роботи, та інших норм.
    Дане питання найближчим часом розглядатиметься на засіданнях Спільного представницького органу профспілок та Національної тристоронньої соціально-економічної ради.

Відділ соціальних питань і охорони праці

Схожі публікації


Догори