Профспілки вступили в колективний трудовий спір з Урядом та роботодавцями

Профспілки вступили в колективний трудовий спір з Урядом та роботодавцямиСпільний представницький орган (СПО) об’єднань профспілок на засіданні 27 квітня прийняв рішення про вступ в колективний трудовий спір з Кабінетом міністрів України та з СПО сторони роботодавців.

Вів засідання Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий. Він проінформував про ситуацію, яка склалась в форматі соціального діалогу між його учасниками, про те, якою була реакція на вимоги профспілок з боку урядовців та роботодавців, і які саме конкретні кроки мають здійснити профспілки у цих умовах.

Після обговорення інформації з даного питання, з якою виступив Перший заступник Голови СПО, заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк, враховуючи недостовірну відповідь СПО сторони роботодавців щодо заборгованості по зарплаті та ненадходженням відповіді на висунуті профспілками Вимоги з боку Уряду, прийнято рішення вступити в колективний трудовий спір (конфлікт) з Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні, а також з Кабінетом міністрів України. При цьому моментом настання колективного трудового спору (конфлікту) вважати прийняте на цьому засідання рішення.

СПО об’єднань профспілок вирішав також:

– запропонувати Кабінету Міністрів України утворити примирну комісію для вирішення колективного трудового спору;

– звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з пропозицією щодо внесення конституційного подання стосовно відповідності Конституції України (конституційності) Закону України від 29.12.2014 № 77-VIII «Про реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці», Закону України від 28.12.2014 № 79-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин», Закону України від 28.12.2014 № 80-VIII «Про Державний бюджет України на 2015 рік».


СПО рекомендував профоб’єднанням – суб’єктам Угоди про утворення СПО об’єднань профспілок:

– звернутися до своїх первинних профспілкових організацій з метою організації роботи щодо масового вступу в колективні трудові спори працівниками підприємств, де є заборгованість із виплати заробітної плати;

– у триденний строк письмово проінформувати місцевий орган виконавчої влади (Київську міську державну адміністрацію), орган місцевого самоврядування (Київську міську раду) та Національну службу посередництва і примирення.

За матеріалами ФПУ

Схожі публікації


Догори