Антикорупційна діяльність Міністерства освіти і науки

Антикорупційна діяльність Міністерства освіти і науки1 грудня 2014 року відбулася прес-конференція міністра освіти і науки України Сергія Квіта на тему «Антикорупційна діяльність Міністерства освіти і науки».

Роботу заходу розпочали заступники міністра Інна Совсун та Андрій Гевко. Під час прес-конференції доповідачі повідомили журналістам, що наразі МОН працює над викриттям корупційних схем на вищому рівні в освіті.

Так, Інна Совсун зазначила, що під антикорупційною діяльністю Міністерства розуміється не тільки хабарництво, а й випадки викриття та викорінення схем на вищому рівні, над якими Міністерство працює вже дев’ять місяців.

За словами першого заступника міністра, минулого тижня МОН прийнято два важливих рішення. Одне із яких – ліквідація державного підприємства Інститут інноваційних технологій та змісту освіти МОН. «Одна із основних схем корупції – це модель закупівлі підручників. Процедура закупівлі залишалася вкрай не прозорою. Складно було поміняти людей, які започаткували та брали участь у цих процесах. Саме тому, Міністерство протягом кількох місяців працювало над тим, щоб ліквідувати Інститут інноваційних технологій та змісту освіти, що відповідав за закупівлю підручників», – наголосила Інна Совсун.

Андрій Гевко, зокрема, розповів що, за останній рік виявлено 16 підроблених дипломів про вищу освіту, які не були підтверджені навчальними закладами. І МОН вже направило відповідні матеріали до правоохоронних органів.

Також заступник міністра надав інформацію про акредитаційну справу Київського університету культури та його перевірку відповідними комісіями. У склад цих комісії входили фахівці з різних ВНЗ. Під час перевірки комісія не змогла знайти керівників Київського університету культури, а також виявила, що цей заклад за юридичної адресою знаходиться там, де й приймальна комісія Київського національного університету культури і мистецтв.

Висновки комісії щодо Київського університету культури розглядалися на міжгалузевій експертній раді, а потім було передано до Акредитаційнійної комісії України.

Як повідомив Андрій Гевко, під час роботи комісії також виявлено, що дані приватного навчального закладу щодо професорсько-викладацького складу, оцінювання результатів курсових робіт, кількості студентів є ідентичними даним Київського національного університету культури і мистецтв.

Щодо випускників цього вишу, то було зазначено, що за останні 5 років Київський університет культури не випустив жодного дипломованого спеціаліста. А замість випуску, Київський університет культури на 4 курсі відраховує своїх студентів та переводить до Київського національного університету культури і мистецтв. А на ці питання повинні давати відповіді не лише Міністерство освіти і науки, а й правоохоронні органи.

Міністр освіти і науки Сергій Квіт, підсумовуючи роботу прес-конференції, наголосив на боротьбі з плагіатом, яку у же розпочало міністерство, і повідомив про позбавлення наукового ступеня доктора наук троє осіб.

Також міністр розповів, наразі МОН запропонувало керівникам 53 вищих навчальних закладів України визначитися щодо доцільності подальшого функціонування до завершення 2014-2015 навчального року. Адже сьогоднішня ситуація породжує дублювання підготовки фахівців, створює труднощі у формуванні та розміщенні державного замовлення, знижує ефективність управління й призводить до значних фінансових витрат на утримання вищих навчальних закладів.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України


Антикорупційна діяльність Міністерства освіти і наукиАнтикорупційна діяльність Міністерства освіти і науки

Антикорупційна діяльність Міністерства освіти і наукиАнтикорупційна діяльність Міністерства освіти і науки
0
1 грудня 2014
1 608

Схожі публікації


Догори