Дні інформаційного суспільства – 2015

Дні інформаційного суспільства – 201519-20 травня 2015 року відбувалася щорічна науково-практична конференція за міжнародною участю «Дні інформаційного суспільства – 2015», яка ставила за мету на політичному, експертному та науковому рівні обговорити стан, проблеми та перспективи розвитку інформаційного суспільства і виробити рекомендації щодо його прискореного розвитку в Україні.

Понад 300 учасників конференції – народні депутати, посадовці, керівники органів центральних, регіональних та місцевих органів влади, міжнародні експерти, представники місцевого самоврядування, громадських організацій, профспілок, науково-дослідних установ, директори центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців держслужби, викладачі, аспіранти, студенти ВНЗ та журналісти-практики взяли участь у панельних дискусіях, круглих столах, напрацюванні рекомендацій заходу.

Вітальні слова виголосили гості та запрошені, серед яких заступник Глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків, президент Національної академії Юрій Ковбасюк, голова Державного агентства з питань електронного урядування України Олександр Риженко, заступник голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Григорій Шверк, голова правління Українсько-турецького центру «Сяйво» Гьокхан Демір, координатор спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні» (м. Страсбург, Французька Республіка) Шаін Аббасов.

Основними панельними дискусіями конференції стали «Розвиток інформаційного суспільства в Україні як стратегічний напрям політики реформ», «Держава on-line – перспективи і реальність е-урядування в Україні». Участь у них взяли експерти Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства, міністерства інформполітики, освіти і науки, Держкомтелерадіомовлення, освітяни, журналісти.

На обговорення були винесені питання розвитку інформаційного суспільства в Україні, його законодавчої бази, інсрумтнентарії безпеки й протидій інформаційній агресії РФ, суспільство знань та економіки знань, як пріоритети державної політики країни, доступ др. Публічної інформації, електронне управління як як інноваційний інструмент реформ тощо.

Ключовими у роботі стали круглі столи «Державна політика в умовах інформаційної війни», «Сервісна держава: можливості та перспективи для України», «Права людини та Інтернет», до яких було презентовано наукові доповіді, виступи медіа-експертів, а учасники отримали методичні посібники та роздаткові матеріали для практичного використання.

У рамках проведення дводенного заходу відбувся науково-практичний семінар «Використання Google-технологій в системі органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та вебінар через систему Google Hangouts «Вебсайт як інструмент ефективної комунікації органів державної влади та органів місцевого самоврядування з громадянами».

У ході науково-експертного обговорення було презентовано досвід областей України (Херсонської зокрема) щодо запровадження сучасних комунікативних технологій в діяльність органів державної влади й органів місцевого самоврядування.

Міжнародні фахівці ознайомили присутніх із можливостями і перевагами використання сервісів Google для вирішення завдань у державному секторі, акцентуючи на специфіці використання інтернет-технологій і соціальних платформ для комунікацій органів державної влади і громадян. Також було презентовано бренд-проекти компанії Google у галузях освіти, науки, культури.

Конференція відбулася за організацією Національної академії державного управління при Президентові України за підтримки Спільної програми Ради Європи і Європейського Союзу «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні»; Google Україна; Українсько-турецького культурного центру «Сяйво».

Інна Михальченко,
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України


Дні інформаційного суспільства – 2015Дні інформаційного суспільства – 2015

Дні інформаційного суспільства – 2015Дні інформаційного суспільства – 2015

Дні інформаційного суспільства – 2015Дні інформаційного суспільства – 2015

Дні інформаційного суспільства – 2015Дні інформаційного суспільства – 2015

Дні інформаційного суспільства – 2015Дні інформаційного суспільства – 2015

Дні інформаційного суспільства – 2015Дні інформаційного суспільства – 2015

Схожі публікації


Догори