Забезпечення якості освіти в Україні – продовження обговорення питання фахівцями та експертами

Організатором конференції виступив Проект міжнародної технічної допомоги «Навчальні програми професійного зростання» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) спільно з КНУ імені Тараса Шевченка.
Конференція зібрала понад 90 зацікавлених у тематиці обговорення учасників та викликала неабиякий інтерес серед освітянської спільноти – працівників середньої та вищої школи, урядових установ, організацій громадянського суспільства, приватного сектору, а також зарубіжних організацій.
Протягом цілого дня точилася фахова дискусія про нинішній стан забезпечення якості освіти, імплементацію нового закону «Про вищу освіту», прозорості університетів, доступу до інформації, освіти сільського регіону, інновацій в освіті та інтерактивних методик навчання.
З привітальним словом до учасників конференції звернулися Леонід Губерський – ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, академік НАН України, Інна Совсун – перший заступник Міністра освіти і науки України, Браян Фінк – директор офісу координації програм і стратегії місії Агентства США з міжнародного розвитку в Україні, Білорусії і Молдові.
Спікери та фахівці заходу обговорили найбільш нагальні проблеми якості освіти, що постають в ході реформування освітньої галузі, освітні цілі, які забезпечують якість освіти, вектори розвитку української школи, окреслили підходи до створення системи контролю якості освіти у відповідності з європейськими стандартами.
У другій частині робочого дня учасники обмінялися практичним досвідом, що вже існує в Україні, а також обговорили потенційні можливості використання кращих міжнародних практик та інвестиційної привабливості української освітньої галузі.
Ця науково-практична конференція стала платформою для обміну думок та професійного діалогу про шляхи та можливості забезпечення якості освіти в Україні, а також – майданчиком для неформального спілкування та обміну думками між випускниками програм проекту «Навчальні програми професійного зростання» (USAID) з професійною освітянською спільнотою.
Рекомендації та пропозиції учасників конференції будуть узагальнені й передані до профільного міністерства задля подальшого використання.
Інна Михальченко,
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України