Христос народився! Славімо Його!

Христос народився! Славімо Його!Щороку 7 січня весь православний світ відзначає одне з найголовніших християнських свят – Різдво Христове, встановлене на честь народження у плоті Сина Божого Дівою Марією.

Починалися Різдвяні свята 7 січня, а закінчувалися 19 січня на Водохреща.

Вступаючи в новий відлік часу, ми маємо освятитися найкращими почуттями, побажати одне одному щастя, здоров’я, голубого неба над оселею, статків і злагоди в родині.

Різдво ще з часів хрещення Русі вважається одним з найбільш важливих і веселих свят. За православною традицією святочну тиждень кожен намагався прожити по-особливому, примічаючи все, що відбувається, щоб спрогнозувати основні події свого життя і погодні явища на майбутній рік.

У цей період з особливою увагою ставилися до традицій, вірувань та снів, адже саме в Різдвяний Святвечір зв'язок із потойбічним світом вважалася особливо міцним, а сни у ці ночі – віщими.

Звичаї та ворожіння на Різдво

Дотримуючись традицій і звичаїв Різдва, можна залучити достаток і успіх. У день перед Різдвом традиційно постили аж до сходження на небосхил першої зірки і готували собі на свято нарядний одяг.

Незаміжні дівчата чекали цього дня весь рік, адже саме святочні ворожіння вважалися самими правдивими. Так, було прийнято годувати півня зернами – якщо вдавалося відразу залучити його до частування і він підходив без остраху, то це вважалося доброю прикметою і означало, що свати вже на підході.

Є й інші звичаї – наприклад, опівночі в тиші присутні поворожити молодиці зачерпували з криниці воду, кидали в неї особисті предмети, які потім виймала з води дівчинка, не знаюча господинь речей. Чий предмет вийняли – тій і заміж першою йти в новому році. Предмет потрібно було покласти під подушку на ніч, щоб побачити уві сні вигляд нареченого.

У це світле свято людей оберігають добрі духи і ангели, так що сміливо можна ходити по вулицях допізна.

Перед тим як приступити до святкової вечері, прочиніть ненадовго всі двері в будинку – випустіть все погане, що накопичилося за рік.

Рано вранці варто принести в житло чисту воду, набрану з джерела, щоб залучити в сім'ю здоров'я і бадьорість.

Святкову кутю покладається готувати старшої господині, а всі інші домочадці не повинні їй заважати у цій важливій роботі.

На святковому столі обов'язково повинні бути присутніми коровай білого хліба і пляшка червоного вина. Щоб привернути удачу в будинок, принесіть трошки соломи в кімнату, де збирається за столом родина.

Обов'язково ходіть в гості і самі приймайте гостей, накриваючи щедрий стіл, щоб залучити в своє життя достаток, хороших і добрих людей.

Гарні різдвяні прикмети

Важливим є день, на який випадає Різдво. Особливо добре, якщо свято випадає на неділю – згідно з прикметами, в цьому випадку можна сміливо очікувати хорошого й багатого врожаю.

Не варто засмучуватися, якщо по дорозі в гості ви потрапили в сніговий вихор – це ознака того, що весна буде теплою і ранньою. А ось відлига на Різдво говорить про те, що слід чекати затяжної зими, яка неохоче буде відступати перед весняним сонечком.

Ті, хто вирощував пшеницю, спостерігали, є іній на гілках дерев в різдвяну ніч. Вкриті інеєм гілки обіцяли хороший урожай зернових.

Якщо у різдвяну ніч небо не затягнуте хмарами, а зірки світять ясно, то можна чекати багатого врожайного року для гороху і гречки.

Якщо на Різдво ви знайшли гроші або ювелірний виріб, це обіцяє фінансову стабільність на весь рік. Також приємні новини і удачу обіцяє пролитий чай або кава. Не засмучуйтеся, якщо зі стіни у вас впадуть годинник, полка чи картина – це теж до добрих новин.

Щасливою прикметою вважається побачити в різдвяні дні горбаня, а ще краще – доторкнутися до його горба, щоб привернути удачу. Дуже хорошою прикметою вважається зустріч на свята з великою собакою.

Доброю прикметою вважається, якщо раптом задзвонив або пішов годинник, який не працював тривалий час, можливо, ви поїдете в приємну подорож.
Щасливою прикметою є крижинки, знайдені у відрі з водою з криниці.

Якщо під час готування у вас зі столу падають продукти, то чекайте доброго врожаю на своєму городі.

Добре, якщо перший гість у вашому будинку на свято буде людина сильної статі, а якщо ще і з темним волоссям, то це найкраще, що може трапитися – рік буде надзвичайно гарним!

Погода на Різдво

Якщо небо зоряне – кури будуть добре нестися і до багатого врожаю гороху.

Зоряне небо після опівночі – літо буде сухим і врожайним.

Місячна ніч – до врожаю кавунів і динь.

Дерева заледенілі – до врожаю горіхів і плодів.

Сніговий вечір – буде врожай на яблука.

Іній або сніг – літо буде мокрим.

Щиро вітаємо усіх освітян з Різдвом Христовим!
Бажаємо Вам миру, здоров'я, терпіння, добросердя та Божої допомоги в усіх благих починах, невичерпних духовних сил, нових творчих осяянь.
Нехай ці святкові дні стануть для Вас днями любові, світла та тихої радості!
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
0
6 січня 2016
10 200

Схожі публікації


Догори