9 червня 2010 року відбулися парламентські слухання на тему: "Запровадження 12-річної загальної середньої освіти в Україні: проблеми та шляхи їх подолання"

9 червня 2010 року за ініціативою Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України відбулися парламентські слухання на тему: "Запровадження 12-річної загальної середньої освіти в Україні: проблеми та шляхи їх подолання", в яких взяли участь також керівники Центрального комітету, Кримської республіканської, обласних, Київської міської організацій Профспілки працівників освіти і науки України. Позицію галузевої профспілки стосовно терміну здобуття загальної освіти, соціально-економічних проблем освітян та шляхів їх подолання озвучив голова Київської міської організації профспілки О.М.Яцунь.
У своєму виступі Яцунь О.М. зупинився на актуальних аспектах запровадження 12-річної загальної середньої освіти в Україні. Було застережено, що повернення до 10-річного терміну навчання загрожує скороченню понад 100 тисяч учителів, поширенню безробіття серед педагогів, наявністю прихованого безробіття, зумовленого неповним навантаженням значної кількості педагогічних працівників.
Наголошувалося на необхідності перерахунку посадових окладів за всіма розрядами ЄТС на основі визначеної законодавством мінімальної заробітної плати, підвищення рівня пенсійного забезпечення педагогічних працівників.
У своєму виступі керівник профорганізації також звернув увагу на профільне навчання школярів, яке б суттєво сприяло підвищенню рівня знань стршокласників, їх підготовці до свідомого вибору вищого навчального закладу.
Йшлося також про негативні наслідки шестиденного режиму навчання, повязані із проблемами із здоров’ям, харчуванням, екологією та малою рухливістю тощо.
0
10 червня 2010
3 102

Схожі публікації


Догори