Удосконалено порядок надання соціальних стипендій деяким категоріям студентів

Кабінет Міністрів України вніс зміни до своєїпостанови № 1045, якою, як відомо, було затверджено Порядок використаннякоштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендійстудентам (курсантам) вищих навчальних закладів. 

Мінсоцполітики розробило відповідний проект акта зарезультатами практичної реалізації зазначеного Порядку протягом січня поточногороку та з метою соціального захисту осіб з інвалідністю та дітей ізмалозабезпечених сімей.

Зокрема, перелік осіб, які мають право на соціальністипендії, доповнено такими категоріями:

– діти-інваліди та особи з інвалідністю І-ІІІ групи;

– студенти із сімей, які отримують допомогувідповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченимсім’ям»;

– особи, яким призначені соціальні стипендіїВерховної Ради України для студентів вищих навчальних закладів з числадітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей згідно з постановою ВерховноїРади України.

Також ухваленою сьогодні на засіданні Уряду постановоюпередбачається збільшення на 20 % соціальної стипендії студентам (курсантам),які постійно проживають на території населеного пункту або навчаються унавчальному закладі, що розташований у населеному пункті, якому надано статусгірського населеного пункту.

Водночас уточнюється і перелік документів, якінадаватимуться студентами (курсантами) для призначення соціальних стипендій.Якщо студент (курсант) має право на призначення соціальної стипендії одночасноз декількох підстав, соціальна стипендія виплачуватиметься відповідно до однієїз підстав, за вибором студента (курсанта).

Прийнято рішення подовжити ще на 1 місяць перехіднийперіод можливості звернення за призначенням студентам (курсантам) соціальноїстипендії з 1 січня 2017 року ( за умови їх звернення за місцем навчання доквітня 2017 року включно).

Крім того, удосконалено форму списку студентів(курсантів), яким призначено соціальну стипендію. А саме у поданих спискахзазначатиметься категорія студентів, яким призначено соціальну стипендію, названавчального закладу або його структурного підрозділу із зазначенням рівняакредитації, термін по який призначено соціальну стипендію.

Витрати, пов’язані з реалізацією постанови КабінетуМіністрів України, будуть здійснюватися за бюджетною програмою дляфінансуванням витрат, пов’язаних із виплатою соціальних стипендій студентам(курсантам) вищих навчальних закладів, передбаченою Мінсоцполітики.

 

Завантажити постанову post_cots_stup.doc [114,5 Kb][116] Завантажити Переглянути документ онлайн  

 

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори