Триває відновлення Будинку профспілок у Києві

Три роки тому у Києві сталася пожежа у Будинку профспілок на майдані Незалежності. Як відомо, вогнем найбільше було знищено із 2 до 6 поверхів, обгоріли частина вікон в будинку, згорів екран, вийшов з ладу годинник.

Після завершення Революції Гідності будинок розпочав тривалий процес відновлення. Так, на першому етапі було проведено демонтаж зовнішніх конструкцій будівлі, що були пошкоджені пожежею й могли загрожувати безпеці людей. Вивезено тони сміття, яке залишилося після пожежі та демонтажу.

Наступним етапом став внутрішній огляд будівлі й експертиза щодо ступеню пошкодження об'єкту й стану несучих конструкцій. Згодом фахівці повідомили, що профспілковий дім підлягає капітальному ремонту і його можна відновити у архітектурному ансамблі майдану.

Федерацією профспілок України було укладено інвестиційний договір з підприємством-інвестором «IТТ-Нерухомість» (Київ) та будівельною компанією «Фенікс-груп», яка й стала генеральним підрядником виконання комплексу робіт. Як відомо, у рамках проекту, інвестор отримає у власність третину будівлі.

Днями відбулася черговий інформаційний візит до Будинку профспілок. Члени Ради ФПУ проінспектували найактивніші ділянки роботи на 5-9 поверхах, де вже зміцнено каркас будівлі, залито плити перекриття, облаштовуються перегородки з газоблоку, почищено ліфтові шахти тощо.

За словами фахівців будівельної компанії «Фенікс-груп» вага приміщень значно зменшилася через застосування сучасних технологій матеріалів, що сприятиме зниженню навантаження на фундамент та підвищить захищеність від пожеж, а також вібрацій, пов’язаних із транспортними розв’язками у центрі столиці.

До кінця цього року планується підсилити та відновити сходову частину, вежу будівлі й зробити фасад. Далі проводитиметься тендер на улаштування водопроводу, каналізації, опалення. Повна здача будинку запланована на 2018 рік.
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори