21 грудня – день зимового сонцестояння

У 2017-му році День зимового сонцестояння в Україні припадає на 21 грудня. Цей день отримав особливе значення в народному календарі і вважається найкоротшим у році. Висота підйому сонця на небосхилі є найнижчою в цей день. Це астрономічне явище відбувається, коли нахил осі обертання Землі в напрямку від Сонця приймає найбільше значення.

Світлий час триватиме не більше 7 годин. Після цього в Північній півкулі настане астрономічна весна – світловий день почне зростати. Триває це буде досить повільно, і до 31 грудня світловий день триватиме приблизно на 6 хвилин довше.

З точки зору астрономів, цей день означає початок астрономічного літа в Північній півкулі. Після зимового сонцестояння світловий день тут почне рости, а в Південній півкулі – скорочуватися.

Що радять робити в цей день

Постаратися навести лад у думках і відпустити старі, непотрібні образи. Це дозволить очистити думки і душу і увійти в новий рік з чистими помислами. Це стосується і непотрібних відносин, які себе вичерпали, але ви ніяк не зважитеся припинити їх.

Господині мили житло і намагалися в цей день вбратися в найкращий одяг.

Добре починати щось нове в цей день. Вважалося, що саме сонце допоможе в задуманому.

Цей день чудово підходить для того, щоб прикрасити оселю до новорічних свят.

Прикмети на День зимового сонцестояння 

У народі було дуже багато прикмет дня зимового сонцестояння, але до нашого часу збереглися далеко не всі.

Вважалося, що якою буде погода на день зимового сонцестояння, така ж буде і на Новий рік.

Якщо у цей день з'явиться іній, то в наступному році можна чекати прекрасний урожай зернових. А якщо ж буде вітер, то буде багато яблук і груш, а дощ обіцяв теплу, але дощову весну.

Крім цього, в народі вважалося, що кілька днів після зимового сонцестояння так само треба стежити за погодою.

25 грудня називається Спиридоном-сонцестояння і визначає характер усієї зими: якщо він виявиться морозним, тепла варто чекати не скоро. А мороз 29 грудня, в день пророка Огія, означає, що така погода затримається до Хрещення.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
1
21 грудня 2017
3 053

Схожі публікації


Догори