Трійця 2018: акценти з історії та традиції свята

День Святої Трійці – одне з головних стародавніх християнських свят. Його заведено відзначати на 50-й день після Великодня.

Найчастіше це свято виділене червоним у календарях українців і є вихідним днем.

У Євангелії йдеться, що саме на 50-й день після Воскресіння на апостолів зійшов Святий Дух у вигляді язиків полум’я, і вони заговорили різними мовами, щоб проповідувати християнство всім народам світу. Цією подією відкрилася світові уся повнота Трійці, і люди побачили три іпостасі Єдиного Бога: Отця, Сина та Святого Духа.

Християнська традиція святкування Трійці переплелася з дохристиянськими віруваннями українців. У народі це свято відзначають три дні. Зеленими їх називають тому, що нібито в цей день Бог створив землю і засіяв її зеленню; дехто вважає, буцімто Христос, Петро та Павло, йдучи дорогою, присіли під зеленою кроною дерева, а тому й триденне свято.

У Зелену суботу напередодні Трійці українські домівки майорять «клечанням» – букетиками з чебрецю, м’яти, любистка, полину, материнки та гілок берези, липи, клена, явора. Підлогу в хатах встеляють осокою або татарським зіллям (лепеха або аїр). Вважається, що висушена Троїцька трава допомагає оберігати помешкання від нечесті.

У неділю на Трійцю в Україні зберігся звичай вшановувати пам’ять померлих і у ці Поминальні дні священики проводять відправи на кладовищах.

За народними повір’ями, якщо на Трійцю йде дощ – буде тепле і грибне літо, а також рясний урожай.

Хорошим знаком на Трійцю буде сватання, подружжя буде жити довго, щасливо, в любові та злагоді.

Щиро вітаємо освітян зі Святою Трійцею і Зеленими святами!

Нехай ці свята надихають всіх вас на добрі справи, наповнюють серця любов’ю до ближніх, дарують сімейний затишок і добробут, несуть щастя і впевненість у майбутньому.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
1
26 травня 2018
2 439

Схожі публікації


Догори