Попит на ринку праці у II кварталі 2019

Портал HeadHunter Україна періодично аналізує ситуацію на ринку праці. І хоч період квітень-червень традиційно не найактивніший час на ринку праці, проте у цей період яскраво проявляються сезонні тенденції. До того ж можна констатувати, що у профсферах, де за аналізований період відбувалося активне зростання вакансій, збільшувалися і зарплатні пропозиції.

Структура вакансій за професійними сферами

Згідно з аналізом бази вакансій та резюме порталу HeadHunter Україна у другому кварталі року відбулися певні зміни у частковому співвідношенні профсфер на ринку праці. Загалом провідні позиції посідали такі сфери, як «ІТ, телеком», «Продажі» та «Маркетинг». Порівняно з першим кварталом відбулось зростання частки вакансій у «ІТ, телекомі», «Маркетингу», «Адміністративному персоналі» та «Транспорті». А от «Продажі» та «Початок кар’єри» дещо послабили свої позиції. Водночас до ТОП-10 за кількістю вакансій, за результатами півріччя, увійшла профсфера «Робітничий персонал», посунувши «Будівництво».

 


Динаміка вакансій

Впродовж ІІ кварталу динаміка вакансій демонструє незначні підйоми у квітні та червні, а от у травні кількість пропозицій про роботу незначною мірою знизилась. Це типова ситуація для цього періоду – сезонний персонал здебільшого був набраний ще у квітні-березні, а вакансії для фахівців різних напрямків у зв’язку із розширенням бізнесу активно розміщали у лютому. На кінець весни – літо роботодавці зазвичай поводяться менш активно. І чергового сплеску на ринку праці варто очікувати у вересні.

При цьому найпомітніші зростання можна відзначити:

  • у квітні у профсферах «Медицина, фармацевтика» (на 14%) та «Туризм, готелі, ресторани» (на 25%);

  • у травні у профсферах «Домашній персонал» (на 7%) та «Туризм, готелі, ресторани» (на 7%);

  • у червні у профсферах «Спортивні клуби, фітнес, салони краси» (на 27%), «Інсталяція та сервіс» (на 24%), «Домашній персонал» (на 45%) та «Робітничий персонал» (на 17%).

Зміни зарплатних пропозицій

Зарплатній політиці, згідно з аналізом вакансій, у більшості профсфер була притаманна невисока, але стабільна позитивна динаміка. Найбільш помітне зростання, більше 10%, за результатами І півріччя, відбулось у сферах «Вищий менеджмент», «Медицина, фармацевтика», «Управління персоналом», «Наука, освіта», «Адміністративний персонал», «Туризм, готелі, ресторани».

Порівняно з червнем 2018 року найбільше зростання заробітних плат можна відзначити у таких профсферах, як «Інсталяція і сервіс» (на 29%), «Адміністративний персонал» (на 32%), «Спортивні клуби, фітнес, салони краси» (на 32%), «Робітничий персонал» (на 32%), «Медицина, фармацевтика» (на 32%), «Страхування» (на 47%), «Наука, освіта» (на 53%). 

 

За матеріалами HeadHunter Україна 

Схожі публікації


Догори