Італія: онлайн-акції за кращі умови праці та зайнятість в сфері освіти

Вплив COVID-19 на зайнятість та умови праці працівників освіти є масштабним. Це питання можна вирішити лише шляхом проведення консультацій з профспілками освіти.

В Італії членські організації ЄКПО мобілізовують освітянську спільноту онлайн, організувавши понад 200 акцій проти відсутності переговорів щодо зайнятості та умов праці освітян під час пандемії та враховуючи відкриття шкіл після карантину.

Онлайн-акції зібрали приблизно 400 тисяч освітян, демонструючи єдність, солідарність та згуртованість освітянської спільноти у надзвичайні ситуації.

Системи освіти в Європі та їх працівники опинилися на передньому краї кризи COVID-19, що має серйозні наслідки для їх працевлаштування та умов праці. Із початку пандемії, яка завдала значної шкоди країні, із закриттям шкіл, вчителям та іншим працівникам освіти довелося переходити до дистанційного викладання в надзвичайних умовах.

У зв’язку з цим виникло багато професійних та технічних питань, що призвело до інших негативних наслідків – додаткового навантаження, стресу та посилення існуючих проблем, пов’язаних з низьким рівнем фінансування та високою нестабільністю.

Профспілки освіти Італії з початку цієї пандемії невпинно боролися за захист прав вчителів та інших працівників освіти, а також за підтримку соціального діалогу та колективних переговорів, щоб забезпечити справедливі умови зайнятості та праці.

Однак, після небажання Міністерства освіти Італії вести соціальний діалог під час цієї надзвичайної ситуації, п’ять освітянських профспілок країни об’єднали освітян, незважаючи на заходи соціального дистанціювання, та провели низку інноваційних онлайн-акцій.

Під час онлайн-акцій вони підняли питання зайнятості та умов праці всіх вчителів та педагогічного персоналу під час закриття шкіл та проблеми безпечного відкриття шкіл, зокрема: умови праці під час державних іспитів, прийняття на роботу працівників на наступний навчальний рік, використання засобів дистанційного навчання, а також умови охорони здоров'я та техніки безпеки під час відкриття шкіл у вересні 2020 року.

Зібравши 400 тисяч працівників освіти, що становить одну третину від загальної кількості працівників, які працюють в системі освіти Італії, онлайн-протести виявилися надзвичайно успішними та стали позитивним прикладом віртуальної мобілізації.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори