Заробітна плата у світі в період пандемії COVID-19

У грудні 2020 року Міжнародна організація праці опублікувала доповідь про заробітну плату та її мінімальний розмір у світі в період пандемії COVID-19 у 2020-2021 роках.

У результаті пандемії COVID-19 у перші 6 місяців 2020 року в двох третинах країн, які надали офіційну статистику, середній розмір щомісячної заробітної плати скоротився або зростав дуже повільно. Про це йдеться в новій доповіді Міжнародної організації праці. Експерти вважають, що криза буде й надалі чинити негативний вплив на показники заробітної плати.

При цьому більш позитивні дані, що надійшли з однієї третини країн, пояснюються тим, що значна кількість осіб там втратила роботу, тому показник середньої заробітної плати збільшився. У країнах, які здійснили заходи для захисту ринку праці, масових втрат робочих місць вдалося уникнути, але там знизився показник середньої заробітної плати.

Автори доповіді проаналізували систему, за якою встановлюється розмір мінімальної заробітної плати, – важливого інструменту в боротьбі з нерівністю, існуючого в 90% країн-членів МОП.

Однак і до пандемії приблизно 266 млн осіб – 15% тих, хто отримує зарплату, – заробляли менше встановленого законом мінімуму. Це відбувалося або через порушення з боку роботодавця, або у зв’язку з тим, що людина працювала в неформальному секторі. Жінки частіше, ніж чоловіки, виявляються в подібному становищі.

Як зазначають експерти МОП, при впровадженні мінімальної заробітної плати необхідно простежити, щоб роботодавці орієнтувалися на цей показник, а також переконатися в тому, що офіційний мінімум відповідає місцевим цінам і забезпечує нормальні умови життя для працівників та їхніх сімей. У країнах, що розвиваються і країнах з перехідною економікою важливо також скоротити показники неформальної зайнятості.

Доповідь також охоплює ситуацію в 136 країнах за чотирирічний період, що передує початку пандемії.

В середньому в усьому світі зростання заробітної плати за цей час склало від 1,6 до 2,2%. Більш високі темпи зростання спостерігалися у Східній Європі, самі повільні – в країнах Північної Америки, а також Північної, Південної та Західної Європи. 


Завантажити доповідь МОП про зарплати dopovd-mop-pro-zarobtnu-platu-v-svt-v-2020.pdf [127.58 Kb][74] Завантажити Переглянути документ онлайн  
Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори