Жінки-лідери: досягнення рівноправного майбутнього у світі COVID-19

Організація «Жінки ООН» оголосила тему Міжнародного жіночого дня у 2021 році – «Жінки- лідери: досягнення рівноправного майбутнього у світі COVID-19».

Ця тема привертає увагу до надзвичайних зусиль жінок та дівчат у всьому світі у формуванні майбутнього з рівними правами та відновленні після пандемії COVID-19.

Жінки стоять на передовій кризи COVID-19, зокрема, це медичні працівниці, доглядальниці, новаторки, громадські активістки як одні з найбільш зразкових та ефективних національних лідерів у боротьбі з пандемією. Криза підкреслила як центральну роль їх внеску, так і непропорційне навантаження на жінок.

Жінки-лідери та жіночі організації продемонстрували свої вміння та знання, щоб ефективно діяти у боротьбі з пандемією COVID-19 та докласти зусиль для відновлення після неї.

Більшість країн, які зробили успішні кроки, щоб зупинили хвилю пандемії COVID-19 та активно реагували на її соціально-економічний вплив та сферу охорони здоров’я, очолюють жінки. Наприклад, глави урядів Данії, Ефіопії, Фінляндії, Німеччини, Ісландії, Нової Зеландії та Словаччини отримали широке визнання за швидкість, рішучість та ефективність своєї реакції на COVID-19, а також за співчутливе інформування про стан здоров'я населення.

Однак жінки є главами держав та урядів лише у 20 країнах світу.

На додаток до раніше встановлених соціальних та системних перепон у діяльності та отриманні керівних посад для жінок, виникли нові бар'єри після пандемії COVID-19.

У всьому світі жінки зіштовхуються з посиленням домашнього насильства, невиплатою зарплати, безробіттям та бідністю. Незважаючи на те, що жінки складають більшість тих, хто працює на передовій боротьби з пандемією, представництво жінок на національному та глобальному політичних просторах у вирішенні проблем пандемії COVID-19 є непропорційним та недостатнім.

Щоб підтримувати права жінок та повністю використовувати потенціал жіночого лідерства у їх готовності протистояти та реагуванні на пандемію, бачення жінок та дівчат у всьому їх різноманітті має бути інтегроване у формулювання та реалізацію політики та програм у всіх сферах, на всіх стадіях пандемії та у період відновлення після її завершення.
Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори