Відновлення освіти для покоління COVID-19 та пріоритетність інвестицій

24 січня 2021 року втретє відзначається Міжнародний день освіти, започаткований ООН. Світ ще продовжує боротьбу з пандемією коронавірусу, тому тема цього року: «Відновлення і пожвавлення освіти для покоління COVID-19».

Вплив пандемії на освітній сектор безпрецедентний – 1,6 мільярда студентів у понад 190 країнах постраждали від закриття шкіл та університетів. Криза такого масштабу вимагає пропорційної реакції, проте освіта отримала мінімальну підтримку від впровадження заходів для стимулювання економіки, – йдеться у Зверненні Генерального секретаря Інтернаціоналу освіти Девіда Едвардса.

Обов’язково потрібно відстоювати та збільшувати бюджети на освіту та посилювати міжнародну допомогу для задоволення потреб наших освітніх систем.

Докладаючи всіх зусиль задля відновлення систем освіти, пріоритетність інвестицій є також надзвичайно важливою. Єдиний шлях вперед – це засвоєння уроків пандемії та термінове реагування. Вартість бездіяльності – втрата покоління через COVID-19 – це те, що світ просто не може собі дозволити.

Загублене покоління, на жаль, не є перебільшенням. Приблизно 463 мільйони дітей (понад третина учнів світу) не змогли отримати доступ до дистанційного, цифрового чи будь-якого іншого типу навчання, за перші кілька місяців пандемії.

Нерівномірний доступ до цифрового обладнання та загалом доступу до Інтернету як для учнів, так і для вчителів, спричинив цифровий розрив, посилюючи вже існуючу нерівність.

Має бути рівний доступ до використання цифрових технологій в освіті задля досягнення якісної освіти для всіх.

Вчителі повинні мати необхідну підготовку, навички, компетенції та підтримку, щоб ефективно використовувати освітні технології. Також потрібно проводити консультації та навчання для вчителів та працівників освіти щодо впровадження нових цифрових технологій на своїх робочих місцях.

Нещодавнє глобальне опитування членських організацій Інтернаціоналу освіти показало, що наразі ситуація складна. Понад 70% опитаних профспілок відзначили, що підготовка вчителів з цифрових технологій майже не проводиться.

57% профспілок-респондентів повідомили, що консультації щодо того, яких цифрових технологій потребують викладачі, не проводилися, а 74% повідомили, що вони не брали участі в оцінюванні ефективності нових освітніх технологій, впроваджених у їхніх класах.

Комерціалізація освіти в контексті пандемії також є актуальною проблемою. Очікується, що ринок освітніх технологій щорічно зростатиме на 18%, і до 2027 року він досягне 28,5 млрд. доларів США.

Дослідження Інтернаціоналу Освіти, проведене в 2020 році, показує, що приватний сектор не тільки пропонував ринку освітніх технологій терміново підтримати дистанційну освіту, але й намагався впровадити свої послуги в освіту на довгостроковій перспективі.

Нове дослідження, що теж організоване Інтернаціоналом, показує, що приватні компанії також отримують прибуток від пандемії в середній та вищій освіті.

Якщо профспілки разом із владою не вживатимуть термінових заходів, цифровий розрив буде поглиблюватися, а підтримка сфери освіти шляхом впровадження освітніх технологій не буде ефективною. Разом з тим, права вчителів та учнів ще більше можуть порушуватися комерційним сектором.

Дуже важливо, щоб профспілки освіти нарощували свій потенціал у політичному впливі щодо цифрових технологій в освіті, і щоб мали вплив у питаннях провадження освітніх технологій на політичному рівні.

«Цифрові технології будуть існувати і надалі. Ми повинні забезпечити, щоб вчителі мали можливість відігравати роль у визначенні майбутнього професії», – підкреслив у Зверненні Генеральний секретар Інтернаціоналу освіти Девід Едвардс. 

 

Міжнародний відділ ЦК Профспілки
Міжнародний день освіти

Схожі публікації


Догори