Міжнародний жіночий день: старт кампанії «Жінки в освіті»

2020 рік – важливий рік для прав жінок. 25 років тому, в 1995 році, жінки з різних куточків світу взяли участь у четвертій Всесвітній конференції ООН зі становища жінок у Пекіні.

179 держав-членів ООН прийняли Пекінську декларацію та Платформу дій. Делегація Інтернаціоналу освіти на чолі з президентом Сьюзан Хопгуд також взяла участь у конференції і здійснила свій внесок у це історичне досягнення.

Через двадцять п’ять років після свого прийняття Пекінська Платформа дій все ще залишається найбільш амбітною програмою сприяння реалізації прав жінок у світі.

Профспілки працівників освіти представляють як професію, в якій домінують жінки, так і галузь, яка відіграє визначальну роль у зміні менталітету, спростуванні гендерних норм і стереотипів та наданні можливостей дівчатам і жінкам змінювати світ. На минулорічному Конгресі ІО було прийнято аж три резолюції з питань активної підтримки прав жінок і дівчат та боротьби з дискримінацією. Коли настав час визначатися з новими членами Виконавчого комітету, до його складу було обрано більше жінок, ніж будь-коли. Вперше в історії Інтернаціоналу більшість його лідерів є жінками.

25-та річниця Пекінської декларації - це слушна нагода для того, щоб активізувати глобальну боротьбу за розширення прав жінок та досягнення гендерної рівності.

Відзначаючи 8 березня Міжнародний жіночий день, Інтернаціонал освіти розпочне скоординовану комунікаційну кампанію «Жінки в освіті», яка триватиме весь рік. В її рамках буде розглянуто прогрес, досягнутий за останні 25 років, оцінено внесок освітніх систем та профспілок освітян, зроблено спробу заглянути у майбутнє та визначено, що ще потрібно зробити. Тому що жодна країна у світі не виконала повністю завдання, визначені у Пекіні ще в 1995 році.

Протягом усього 2020 року в рамках кампанії «Жінки в освіті» будуть висвітлюватися дії членських організацій Інтернаціоналу освіти щодо досягнення гендерної рівності в класах, в профспілках та поза ними.

Від закликів до урядів ратифікувати Конвенцію МОП № 190 про викорінення насильства та домагань у світі праці, до привернення уваги до того факту, що 131 мільйон дівчат у всьому світі не ходять до школи – «Жінки в освіті» зведе воєдино усю роботу профспілок освітян з питань гендерної рівності та приверне до неї увагу суспільства.

Інтернаціонал освіти буде використовувати різноманітні міжнародні дні протягом року, щоб відзначати роль жінок та дівчат та розширити їхні права. Блоги, підкасти, відео- та фотоматеріали про ваші історії та історії ваших членів будуть донесені до глобальної аудиторії через усі комунікаційні канали Інтернаціоналу освіти.

«Жінки в освіті» матимуть свій візуальний стиль, Інтернаціонал освіти розробить шаблони, які можна буде використовувати для оформлення повідомлень. Усі комунікаційні матеріали можна буде завантажити з сайту Інтернаціоналу напередодні старту кампанії.

8 березня – перший день марафону «Жінки в освіті». Інтернаціонал освіти сподівається на активну співпрацю з тим, щоб 2020 рік та 25-та річниця Пекінської платформи дій стали новим імпульсом для руху за права жінок в школах, профспілках та в усьому світі.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори