Експертне обговорення «Рік навчання в умовах пандемії. Результати, очікування, досвід»

Якість знань під час дистанційного навчання, нові підходи до навчального процесу, які наслідки матиме освіта країни у зв’язку з пандемією, як вплинула дистанційка на працю учителів, на бажання навчатися школярів і фізіологічні можливості сприйняття матеріалу онлайн найменшими учнями – такий широкий спектр питань було піднято під час експертного обговорення, що відбулося 7 травня 2021 року в Українському кризовому медіа-центрі.

Саме напередодні завершення навчального року медіа-центр влаштував таке обговорення для того, щоб з’ясувати які результати, очікування та досвід принесло дистанційне навчання дітей з короткостроковими поверненнями до шкільних класів протягом року.

Спікерами заходу виступили:

  • Любов Гарбаренко, заступниця голови Профспілки працівників освіти і науки України (онлайн);

  • Тетяна Вакуленко, заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти;

  • Сергій Горбачов, Освітній омбудсмен (онлайн);

  • Мирослава Товкало, керівниця освітніх програм КМДШ (онлайн);

  • Сергій Данилов, нейрофізіолог, кандидат біологічних наук, СЕО нейотехнологічної компанії Beehiveor (онлайн).

Модераторка заходу – Тетяна Огаркова, керівниця міжнародного відділу УКМЦ.

Заступниця голови Профспілки працівників освіти і науки України Любов Гарбаренко під час включення наголосила, що Профспілка у цій складній епідеміологічній ситуації постійно підтримувала й захищала права і гарантії освітян. Адже було дуже важливо зберегти педагогічні колективи та гідну оплату подвійної праці освітян, які працювали і онлайн, і офлайн.

Увесь цей час надавалася різноманітні рекомендації, консультації та спільні з Міністерством освіти і науки документи, відповідно до Галузевої угоди, що сприяли виплатам доплат, надбавок та заробітних плат в умовах карантину.

Також вона розповіла, що робота над новою угодою між соціальними партнерами – Профспілкою та профільним міністерством – наразі завершується. І в новий документ будуть внесено норми, які відповідають вимогам часу, мається на увазі – питання дистанційної праці та технічного забезпечення.

Насамкінець Любов Гарбаренко підкреслила, що вихід із кризи через підтримку галузі освіти – це спільне прагнення не лише освітянської профспілки України, а загальноєвропейські тенденції. Адже Європейський комітет профспілок освіти у своїй заяві наголосив, що пандемія – це медична, соціальна та економічна криза, вплив якої особливо відбився на освіті – секторі, що відіграє ключову роль у подоланні її негативних наслідків та відновленні добробуту суспільства. 

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори