На Вознесіння хороша погода – до урожаю

Вознесіння – це велике двунадесяте свято, яке завжди припадає на 40 день після Великодня. У 2021 році православний світ святкує Вознесіння Господнє 10 червня.

Цього дня головний колір у церквах – білий, на честь сяйва Господа, і символізує Божу славу.

Вознесіння – це перехідне свято, воно відзначається через 40 днів після Великодня, але, що цікаво, дата завжди припадає на четвер.

Вважається, що після свого воскресіння на Великдень – Ісус перебував на землі ще 40 днів, а тільки потім потрапив до Раю. Тож у цей день святкують закінчення його земного шляху, а також згадують про обіцянку другого пришестя.

Найперша традиція свята – вмитися ранковою росою, щоби зберегти молодість, життєву силу та красу. Вона ніби-то має особливу цілющу силу в такі свята.

Традиційно, пекли печиво, яке називали по-різному: Божа окута, онучки або драбинки. За формою вони й дійсно нагадують драбинки. Це печиво відносили на могили родичів, у церкву, а також пригощали ними рідних і друзів. Окрім драбинок, пекли млинці та іншу випічку й ходили з ними «на роздоріжжя». Тобто, у гості до сусідів та приятелів із гостинцями.

На Вознесіння обов’язково треба роздати милостиню жебракам. Дати дрібних грошей, віддати одяг чи продукти. Мовляв, така щедрість збереже мир у власній оселі. Як не зустрінете жебраків, то можна просто віддати речі нужденним – з багатодітних сімей, пожертвувати в притулок тощо.

Особливі прикмети до свята Вознесіння

  • Якщо на Вознесіння хороша погода, то вона протримається до дня Святого Михайла.

  • Роса в цей день вважається цілющою. Властивості трав у лікуванні посилюються і зберігаються до настання Іванова дня.

  • Якщо не буде дощу на Вознесіння, так не буде шість тижнів; як на Вознесіння піде дощ, то буде шість тижнів йти.

  • На Вознесіння хороша погода – до урожаю.

  • Вознесіння з дощем – Ілля з грозою. А взагалі погоду на Вознесіння помічали ще у Великий четвер – говорили, яка погода в чистий четвер то, така й у Вознесіння.

  • Як пройде Вознесіння, уже можна не боятися мінливої весняної погоди. Жодних похолодань уже точно не буде. Можна спокійно купатися у водоймах, не переживаючи про те, що можна захворіти.

  • Почути каркання ворони в цей день – добрий знак.

У свято Вознесіння Господнього не можна сваритися, лаятися, провокувати і вступати в конфлікти, грубити, адже це радісне свято для будь-якого християнина.

Краще цього дня відмовитися від важкої фізичної роботи, а також не варто працювати на городі або займатися ремонтом. Прибирання в будинку найкраще зробити напередодні.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори