Понад 90% шкіл, садочків та лікарень підготовлені до опалювального сезону

Приблизно  91% закладів соціальної та освітньої інфраструктури в Україні – шкіл, садочків та лікарень – комплексно підготовлені до опалювального сезону. Також наразі триває підготовка житлових будинків – відповідний показник готовності становить майже 81%.

Про це стало відомо під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яку провів Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов за дорученням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

«Вчасний старт опалювального сезону, а також забезпечення його сталого проходження – одне з найважливіших завдань, яке наразі маємо. Підготовка триває відповідно до затверджених планів. Зокрема, наразі в Україні підготовлено до роботи понад 16 тисяч котелень та понад 16 тисяч кілометрів теплових мереж, що становить близько 84% та майже 85%, відповідно. Також комплексно підготовлено близько 9,5 тисяч житлових будинків – це майже 81% від запланованої кількості, і близько 34 тисячі шкіл, садочків та лікарень – це 91%», – зазначив Олексій Чернишов.

Також було повідомлено про підготовку до осінньо-зимового періоду об’єктів дорожнього господарства. Відтак, за інформацією від ОДА, станом на 1 вересня відремонтовано близько 20 тисяч кв. м вулиць та доріг, що становить майже 76% від плану, підготовлено близько 4,9 тисяч одиниць (79%) спеціалізованої техніки та понад 230 тисяч (понад 81%) шанцевих інструментів, а також заготовлено понад 1,3 млн тон посипкового матеріалу та реагентів (майже 77%).

За результатами засідання Мінінфраструктури, Укравтодору, Міненерго, Мінрегіону, Мінстратегпрому, МОЗ, ДСНС та іншим заінтересованим центральним органам виконавчої влади, а також обласним та Київській міській державній адміністрації дано низку доручень щодо організації та забезпечення оперативного реагування у разі виникнення надзвичайних ситуацій під час осінньо-зимового періоду.

Також Міненерго, Мінрегіону, обласним та Київській міській державним адміністраціям до жовтня 2021 року доручено:

  • уточнити мінімально необхідні потреби електроенергії для забезпечення роботи котелень від пересувних автономних електростанцій на випадок їх знеструмлення, а також розробити схеми підключення таких електростанцій;

  • створити та забезпечити оперативне залучення резервних джерел електроживлення котелень;

  • визначити будівлі та приміщення для організації в них стаціонарних пунктів обігріву;

  • забезпечити щорічне планування та належний контроль виконання заходів забезпечення пожежної та техногенної безпеки закладів освіти тощо.

За матеріалами – Міністерства розвитку громад та територій України

0
13 вересня 2021
720

Схожі публікації


Догори