Як отримати грошову компенсацію «пакунок малюка» в умовах воєнного стану

Міністерство соціальної політики спростило механізм отримання сім’ями при народженні дитини грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» в умовах воєнного стану. 

Урядом ухвалено розроблене Мінсоцполітики рішення, яке дозволяє родинам під час воєнного стану використовувати кошти грошової компенсації «пакунку малюка» на будь-які необхідні товари (постанова КМУ від 05.03.2022 № 204).

У Міністерстві пояснюють, що в умовах війни родинам кошти можуть знадобитись на їжу, ліки, пальне для того, щоб переміститись в безпечне місце. Тому знято обмеження на використання коштів грошової компенсації «пакунку малюка» на весь період воєнного стану плюс один місяць після його завершення.

Якщо раніше банки повертали до бюджету невикористаний родинами залишок через 12 місяців після перерахування коштів на картку, то зараз кошти залишаються у родин, і вони можуть їх використовувати протягом воєнного стану плюс один місяць без цього обмеження.

Окрім зазначеного отримати грошову компенсацію «пакунку малюка» можна буде за спрощеним порядком, який враховує можливі непередбачувані обставини пологів та тимчасове переміщення родин.

Зокрема, рішення про призначення грошової компенсації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» приймається структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві держадміністрацій/районних військових адміністрацій, виконавчим органом міської ради.

Для її отримання один з батьків має подати заяву з копією свідоцтва про народження та довідкою з пологового будинку про неотримання натуральної допомоги «пакунок малюка».

Якщо свідоцтва про народження немає, то до заяви достатньо прикласти копію документа, що підтверджує факт народження дитини в закладі охорони здоров’я або поза ним.

У разі відсутності батьків заяву можуть подати патронатні вихователі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни новонародженої дитини. 

У такому випадку до заяви вони додають:

  • копію рішення районної, районної у місті Києві держадміністрації, виконавчого органу міської ради або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною);
  • копію рішення районної, районної у місті Києві держадміністрації, виконавчого органу міської ради про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя або до дитячого будинку сімейного типу, або прийомної сім’ї (для сім’ї патронатного вихователя, прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу);

Заяву необхідно подати особисто за місцем проживання/перебування/звернення отримувача. Заява та документи можуть бути подані до виконавчого органу сільської, селищної ради, центру надання адміністративних послуг.

Перерахування грошової компенсації отримувачам може здійснюватися на будь-який рахунок, відкритий в АТ КБ «ПриватБанк».

Виплату грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» на дітей, народжених починаючи з 1 липня 2021 року, проводять за бажанням отримувача, замість такої ж одноразової натуральної допомоги. 

Розмір грошової компенсації «пакунок малюка» з 1 січня 2022 року становить 6300 грн.

3 травня 2022 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 520 «Про внесення змін до Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану», якою перелік видатків другої черги (інші захищені видатки) доповнено, зокрема, видатками на:

  • одноразову натуральну допомогу «пакунок малюка»;
  • оплату послуг з оздоровлення і відпочинку дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, в дитячих оздоровчих таборах державних підприємств «Міжнародний дитячий центр «Артек», «Український дитячий центр «Молода гвардія» і в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку вищої категорії, які розташовані в гірських районах (районах, в яких розташовані населені пункти, віднесені до категорії гірських) тощо.

 

Юридичний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори