Україна отримала статус кандидата на вступ в ЄС

Лідери Європейського союзу на саміті в Брюсселі затвердили рішення надати Україні та Молдові статус кандидата на вступ.

«Сьогоднішній день знаменує собою вирішальний крок на вашому шляху до ЄС», – зазначив президент Європейської ради Шарль Мішель, назвавши рішення Європейської ради «історичним моментом».

Президент України Володимир Зеленський вважає історичним рішення Європейського союзу про надання Україні статусу кандидата.

«Щиро вітаю рішення лідерів ЄС надати Україні статус кандидата. Це унікальний та історичний момент у відносинах України та Євросоюзу», – написав президент у твіттері.

Володимир Зеленський подякував президенту ЄвроРади Шарлю Мішелю та президентці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн, а також лідерам держав-членів ЄС, які одноголосно ухвалили це рішення на саміті.

«Майбутнє України – в ЄС», – додав він.

Україна подала заявку за кілька днів після вторгнення Росії на територію у лютому 2022 року, і процес йшов із рекордною швидкістю.

Вступ до ЄС може тривати багато років, однак, статус кандидата – це перший офіційний крок до членства в ЄС. Цей крок, безперечно, стане важливим моментом для України.

У той час як заявку Молдови було прийнято, третій державі, Грузії, ще доведеться пройти кваліфікаційний відбір.

Президент ЄС Урсула фон дер Ляйєн сказала, що всі три країни є «частиною нашої європейської родини».  «Це рішення зміцнює всіх нас», – написала вона у Твіттері.

«Воно зміцнює Україну, Молдову та Грузію перед російським імперіалізмом. І воно зміцнює ЄС. Тому, що воно ще раз показує всьому світу, що ми єдині і сильні перед зовнішніми загрозами».

Президент Литви Гітанас Науседа наголосив, що політична підтримка ЄС є дуже важливою для українців: «Це найменше, що ми можемо для них зробити».

Активісти, які біля будівлі саміту очікували на рішення, наголосили: «Люди помирають щодня від рук російських солдатів. Ось чому така важлива підтримка Європейського Союзу».


Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори