11 січня – «найввічливіший» день року

11 січня – «найввічливіший» день року11 січня є «найввічливішим» днем року – в усьому світі відзначається Всесвітній день «дякую» (International Thank You Day).

Свято з'явилося «з доброї руки» ООН і ЮНЕСКО. В Україні день відзначається п’ятий рік поспіль. Особливих традицій цей день поки не має. Єдина порада – «спасибі» сьогодні треба говорити якомога частіше.

Слова вдячності мають своєрідні магічні властивості, за їхньою допомогою люди дарують радість один одному і висловлюють увагу. Наприклад, водії на знак подяки блимають одне одному фарами, а люди в спілкуванні – кажуть «спасибі».

Вперше слово «дякую» зафіксовано 1586 р. у словнику-розмовнику, виданому в Парижі. В українській мові «спасибі» і «дякую» з’явилися у шістнадцятому сторіччі. Перше – це скорочення від фрази «спаси Боже». А «дякую» – прийшло до нас із Німеччини. В оригіналі «данке» має два значення – дякую і думаю.

Психологи упевнені, що висловлення подяки – це знаки уваги і вони здатні заспокоїти і зігріти своєю теплотою. Головне, аби «дякую» йшло від чистого серця. І невипадково із часів сивої давнини в народі існувало повір'я – не можна виголошувати слова вдячності в стані роздратування.

У Міжнародний день «дякую» подякуйте всім, хто поруч з вами, всім, кого ви любите та цінуєте.

Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення ЦК Профспілки
0
11 січня 2012
2 903

Схожі публікації


Догори