Бюджет освіти на 2023 рік – основне питання президії ЦК Профспілки

12 жовтня 2022 року під керівництвом Голови Профспілки Георгія Труханова, у режимі офлайн, відбулося чергове засідання президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

Під час роботи було розглянуто найбільш актуальні питання серед яких – проєкт Державного бюджету України на 2023 рік та фінансування галузі у період дії воєнного стану, внесення змін до Положення про Службу правової допомоги Профспілки, внутрішньоспілкові питання. 

Розкриваючи питання бюджету заступник Голови Профспілки Сергій Романюк поінформував колег про те, що у бюджетний процес Профспілка включилася ще весною. За цей час відбулося ряд зустрічей із представниками Міністерства фінансів, де доведено пропозиції профспілок до влади. Далі мова йшла про основні цифри та видатки на освітню галузь у 2023 році.

Президія відзначила, що зазначених у документі видатків буде недостатньо для оплати праці педагогічних працівників, оскільки потреби фонду оплати праці зростають у зв’язку із запровадженням змішаної форми освітнього процесу. Вчителі змушені викладати навчальні предмети учням одного й того самого класу, які навчаються очно та дистанційно, та витрачають для цього додатково робочий час. І наголосили, що, попри війну, освіта потребує належного фінансування та підтримки держави. 

Свої пропозиції Профспілка спрямувала до СПО об’єднань профспілок і продовжить працювати із депутатами на усіх рівнях задля внесення змін до проекту бюджету під час другого читання та його затвердження. 

Члени президії ще раз наголосили, що Профспілка готова до спільної роботи з метою формування виваженої та ефективної бюджетної політики в Україні.

У час розгляду другого питання було внесено зміни до Положення про Службу правової допомоги Профспілки у аспекті виключення зі Служби. 

Після відкритого обговорення було прийнято відповідні постанови за усіма питаннями порядку денного.


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори