57% громадян стали більше спілкуватися або перейшли на українську – опитування

57% українців стали спілкуватися більше або перейшли на українську з початком повномасштабного вторгнення Росії в України 24 лютого 2022 року.

Про це свідчать дані опитування, проведеного компанією Gradus Research на замовлення «Суспільного», що відбулося 18-19 жовтня 2022 року.

Так, згідно з результатами – 42% українців стали спілкуватися українською більше. 14% – повністю перейшли на українську.

Жителі міст з населенням 50 тисяч і менше частіше спілкувалися українською ще до повномасштабного вторгнення, ніж великі міста. Тому збільшення їх спілкування українською не таке виражене, як серед жителів великих міст (54% проти 60% у великих містах).

Водночас жителі невеликих населених пунктів частіше за великі міста повністю переходять на українську: 17% – у містах менше 50 тисяч перейшли на українську, а серед міст 50 тисяч та більше таких лише 11%.

 

Довідково

Дослідження було проведено 18-19 жовтня 2022 року компанією Gradus Research на замовлення Суспільного і за підтримки BBC Media Action.

За допомогою мобільного додатку GRADUS було опитано 1000 респондентів віком 18-60 років по всій Україні, окрім окупованих територій та зон активних бойових дій.

Вибірка відображає структуру населення України віком 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та освітою.

Похибка дослідження складає 3,1% з довірчим інтервалом 95%.


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори