Глава держави вважає неприпустимим скорочення фінансування дошкільної освіти

Глава держави вважає неприпустимим скорочення фінансування дошкільної освітиПрезидент України Віктор Янукович загалом позитивно оцінює дії Уряду та обласних державних адміністрацій із розвитку мережі дитячих садків. Про це заявив під час брифінгу Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко.

За його словами, на сьогодні розвиток мережі дитячих садків відбувається за трьома основними напрямами. Йдеться про будівництво нових закладів; реконструкцію та відновлення роботи об’єктів, які тривалий час не працювали; відкриття груп дошкільної освіти в інших освітніх закладах. Також йдеться про проведення капітальних ремонтів, модернізацію матеріально-технічної бази діючих дитсадків; відкриття груп для дітей, які потребують корекції фізичного або розумового розвитку.

Загалом, констатував Ю.Павленко, у 2011 році додатково відкрито 472 заклади (у 2010 році – 424) – 136 з них відновили свою діяльність, в інших освітніх закладах почало працювати 316 груп, введено в дію 20 новобудов.

«Таким чином у 2011 році кількість дітей дошкільного віку, які відвідують дитячі садки, збільшилася на 61 тисячу – з 1 мільйона 272 тисяч (у 2010 році) до 1 мільйона 333 тисяч… За попередніми даними можу сказати, що вперше за роки незалежності відсоток охоплення дітей дошкільною освітою перевищив показники 1990 року», – сказав Уповноважений Президента з прав дитини.

Юрій Павленко також звернув увагу на проблему завантаженості дошкільних навчальних закладів. За його словами, нині в дошкільних закладах у середньому на 100 місць претендує 108 дітей (у 2010 році – 112). У міських дитсадках цей показник – 123 дитини на 100 місць, у сільських – 83. Найбільший дефіцит місць у дошкільних закладах в Івано-Франківській, Волинській, Сумській, Полтавській та Закарпатській областях.

Уповноважений Президента підкреслив: Глава держави вважає неприпустимим скорочення фінансування дошкільної освіти з центрального та місцевих бюджетів. «На думку Президента, фінансування має відбуватися чітко у відповідності до державної програми розвитку дошкільної освіти, затвердженої Урядом до 2017 року», – сказав Ю. Павленко.

Крім того, Президент робить акцент на необхідності не лише збільшення кількості дошкільних закладів для дітей віком від 3 до 6 років, а й на важливості розвитку мережі ясельних груп для дітей до трьох років. За словами Юрія Павленка, Глава держави також вважає за доцільне розвивати нові, сучасні форми дитячих садків.


За інформацією сайту Президента України
0
18 січня 2012
2 650

Схожі публікації


Догори