Зміни у законодавстві про державну реєстрацію юридичних осіб

Зміни у законодавстві про державну реєстрацію юридичних осіб17 грудня 2012 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» від 24.05.2012р. № 4839-VI.

Зокрема, внесені зміни до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», сфера дії якого поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, у тому числі на професійні спілки.

Внесеними змінами передбачається, що для ідентифікації юридичної особи під час провадження господарської діяльності та відкриття рахунку в банку буде використовуватися виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб.

Віднині Виписка із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців є офіційним підтвердженням перебування юридичної особи на обліку в органах статистики, податкових органах і в Пенсійному фонді України. Досягається це тим, що відповідні органи зобов’язуються передавати державному реєстратору відомості про включення юридичних осіб до своїх реєстрів.

Міністерство юстиції України та його територіальні органи здійснюють реєстрацію (легалізацію) об'єднань громадян (у тому числі професійних спілок та їх об'єднань) та видають виписку з Єдиного державного реєстру, оформлену державним реєстратором у відповідному виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах Києві та Севастополі державній адміністрації за місцезнаходженням юридичної особи.

Під державною реєстрацією юридичних осіб розуміється засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, а також вчинення інших реєстраційних дій шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.Юридичний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори