Зміни в законодавстві щодо державної реєстрації юридичних осіб

Зміни в законодавстві щодо державної реєстрації юридичних осіб25 березня 2014 року Верховна Рада України прийняла Закон України № 1155-VII «Про внесення змін до деяких законів України щодо включення відомостей про діючих юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців до Єдиного державного реєстру» (набрав чинності з 12 квітня 2014 року).

Законом, зокрема, передбачено, що усі діючі юридичні особи та фізичні особи-підприємці, створені та зареєстровані до 1 липня 2004 року, відомості про яких не включені до Єдиного державного реєстру, зобов'язані подати державному реєстратору відповідно до вимог статті 19 Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (далі – Закон про реєстрацію) реєстраційну картку для включення відомостей про них до Єдиного державного реєстру.

Державний реєстратор після отримання від юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної картки зобов'язаний включити відомості про юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців і видати їм виписку з Єдиного державного реєстру.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону про реєстрацію дія цього Закону поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб - підприємців.

Згідно із ч.ч. 2, 3 цієї статті Закону об'єднання громадян (у тому числі професійні спілки), для яких законом встановлені особливості державної реєстрації, набувають статусу юридичної особи лише з моменту їх державної реєстрації у порядку, встановленому цим Законом.

Деякими положеннями актів чинного законодавства України, якими регулюється створення та діяльність юридичних осіб, що згідно закону підлягають реєстрації (легалізації) іншим, аніж визначеним Законом про реєстрацію органом реєстрації (Міністерством юстиції України, його територіальними органами, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад, місцевими державними адміністраціями тощо), встановлено, що перші набувають статусу юридичної особи вже з моменту їх реєстрації (легалізації) таким органом.

Об’єднання громадян, для яких встановлені особливості реєстрації, підлягають державної реєстрації з урахуванням особливостей, що передбачені для них відповідним (спеціальним) законом (п. 3 Прикінцевих положень Закону про реєстрацію).

Завантажити документи lyst4691.doc [50.5 Kb][77] Завантажити Переглянути документ онлайн , zu-1155.doc [29.5 Kb][63] Завантажити Переглянути документ онлайн


Юридичний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори